П'ятниця, 27 квітня 2018 16:13

День ЦЗ у гімназії

   Сьогодні, 27 квітня 2018 року, згідно з наказом управління освіти виконкому Полтавської міської ради та наказом директора Орловської Н.В. у Полтавській гімназії №13 проводиться День ЦЗ. Головним завданням є практичне відпрацювання заходів щодо захисту учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій. Організаційним комітетом ЦЗ закладу розроблено План проведення Дня ЦЗ.
  На тематичних годинах учні ознайомились із правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій, протипожежною безпекою, вчилися використовувати індивідуальні засоби захисту, надавати долікарську медичну допомогу. Учні усвідомили, що кожен з них має право на захист свого життя та здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж і будь-якого лиха та що система ЦЗ має своєю метою захист населення від небезпечних наслідків екологічних,техногенних,природних і воєнних катастроф.
 На останньому уроці була змодельована ситуація евакуації працівників та учнів гімназії «Виявлено пожежу». Формування ЦЗ гімназії «Ланка пожежогасіння» відпрацьовувало дії при гасінні пожеж.
   Учасниками практичних заходів Дня цивільного захисту були всі працівники і учні закладу. Керівний склад показав ґрунтовні знання та практичні навички у виконанні своїх функціональних обов’язків. Учні виявили достатній рівень знань з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Опубліковано в Заходи


ПОЛТАВСЬКА ГІМНАЗІЯ №13
ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Н А К А З №

Від 26.04.2018 р.
Про затвердження оновлених правил
внутрішньошкільного розпорядку
та поведінки учнів гімназії
в навчальному закладі

Останнім часом збільшилася численність скарг збоку працівників гімназії на поведінку учнів, які вживають ненормативну лексику, сперечаються з дорослими, зверхньо ставляться до них, агресивно реагують на зауваження, не володіють принципами субординації, порушують дисципліну тощо.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), з урахуванням листа Міністерства освіти і науки України від 27.07.2017 № 1/9-413 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», з метою створення в закладі цілісної моделі виховної системи на основі соціокультурних, загальнолюдських та національних цінностей та забезпечення рівного доступу учнів до якісної освіти, з метою збереження та встановлення єдиних вимог до навчально-виховного процесу школи

НАКАЗУЮ:
1. Затвердити оновлені «Правила внутрішньошкільного розпорядку» Полтавської гімназії №13 Полтавської міської ради Полтавської області (додаток).
2. Заступнику директора з виховної роботи Бойченко Л.А.:
2.1. Ознайомити працівників школи з правилами внутрішньошкільного розпорядку.
2.2. Узяти під контроль виконання даного наказу.
3. Класним керівникам 1-11-х класів ознайомити з правилами внутрішньошкільного розпорядку учнів та батьків.
4. Суворо дотримуватись правил внутрішньошкільного розпорядку усім учасникам навчально-виховного процесу.
5. Учителю інформатики Семиренко Ж.В. розмістити цей наказ на сайті гімназії.
6. У разі порушень учнем «Правил внутрішньошкільного розпорядку» вжити алгоритм заходів щодо адміністративної відповідальності батьків.

Директор гімназії Н.В.Орловська


«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор гімназії Н.В.Орловська

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОШКІЛЬНОГО РОЗПОРЯДКУ
ТА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ


І. Загальні правила
1.1. Учні приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим, у чистому взутті, з охайною зачіскою. В одязі виключаються яскраві тони й орнаменти.
1.3. Черговий вчитель у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.
1.4. Учням заборонено приносити до школи не потрібні для занять речі.
1.5. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.
1.6. Учням заборонено без дозволу заходити до вчительської кімнати та інших кабінетів школи, де працює адміністрація.
1.7. Усі школярі зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.8. Учні гімназії зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.9. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.10. Суворо забороняється тютюнопаління, вживання алкогольних та психотропних речовин в гімназії та на її території.
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. Після першого дзвоника учень гімназії займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.
2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у щоденнику учня.
2.3. Учні гімназії встають і вітаються, коли до класу заходить директор, завуч, учитель.
2.4. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
2.5. Під час уроку учень повинен дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
2.6. Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.7. На уроки фізкультури учні з'являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалні.
2.8. Підручники школяра мають бути охайно обгорнуті. У них не можна загинати,виривати сторінки, робити підкреслення та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.9. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
2.10. Кожен учень 2-11-го класу має щоденник єдиного зразка, у якому охайно синьою пастою ведуться відповідні записи.
2.11. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
2.12. Учням школи не дозволяється самовільно залишати школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
2.13. У разі захворювання учень відвідує медичний кабінет, за показникам отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і тільки потім залишає школу.
2.14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.15. Учень повинен з повагою ставитися до учителя, на зауваження реагувати спокійно, не сперечатися, виконувати завдання педагога відповідно до теми уроку з урахуванням методичних рекомендацій щодо конкретного предмета.
2.16. Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
2.17. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
3.1. Під час перерв учням забороняється залишати територію навчального закладу без супроводу класного керівника, вчителя-предметника.
3.2. Під час руху сходами учням необхідно бути особливо уважними. При пересуванні слід триматися правого боку.
3.3. Не дозволяється носити високі підбори, об`ємні прикраси, які можуть спровокувати травму.
3.4. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
3.5. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
ІV. Поведінка учнів поза гімназією
4.1. Учень гімназії зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.
4.2. Бути уважним до дорослих, дітей і літніх людей.
4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.
4.4. Дбайливо ставитися до природи.
4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин, тютюнопаління.
4.6. Учень гімназії повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

Дані правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання усіма учнями гімназії.

 

Опубліковано в Інформація
Середа, 25 квітня 2018 19:13

Десятий ювілейний…

   25 квітня 2018 року в ПНПУ імені В. Г. Короленка відбувся щорічний регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії».
У семінарі брали участь 39 проектів, авторами яких стали 45 учнів закладів загальної середньої освіти 12 районів та міст Полтавської області. У місті Полтаві проекти розробляли учнівські колективи шкіл № 3, 6, 11, 13, 14, 25, 29, 32, 33, 34, 36. Учні Полтавської гімназії №13 разом із керівником проектів Хурсою Юлею Петрівною, учителем-методистом, учителем хімії вищої категорії вкотре долучилися до проектної діяльності й саме цей рік став для учителя ювілейним десятим! Десять років поспіль учні гімназії створюють цікаві хімічні проекти, які щовесни презентують на регіональному науково-практичному семінарі «Проектна технологія навчання хімії». Цього року до уваги конкурсантів та членів організаційного комітету був представлений проект «Дослідження ступеня забруднення повітря сульфур(IV) оксидом методом ліхеноіндикації» який розробила учениця 9-А класу Полтавської гімназії № 13 Альона Сухомлин.
    Усіх учнів – авторів проектів, по закінченні слухання захисту представлених робіт, урочисто нагородили дипломами учасників семінару. Кожен із доповідачів отримав великий обсяг нової інформації та море позитивних емоцій! Учні мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками із закладів середньої освіти міста та області, поділитися враженнями від виступів, відвідати майстер-клас для учнів «хімічний експериментаріум».

 

Опубліковано в Заходи

   Особливістю дитячого мозку є безперервне бажання поглинати все нову і нову інформацію, шляхом пізнання навколишнього світу, всіма доступними способами. Діти мацають, пробують, облизують, розглядають різні предмети і проводять експерименти з ними. Така цікавість – це чудово, але також таїть в собі безліч прихованих небезпек. Деякі дитячі пустощі можуть закінчитися ранами, травмами, ушкодженнями або опіками.

   Вогонь – найнебезпечніший джерело дитячих травм. Саме тому, всіх нас ще з глибокого дитинства вчать, що грати з вогнем не можна. Полум’я вогню, в лічені секунди, може завдати непоправної шкоди здоров’ю вашого улюбленого чада. Але якщо біда все ж трапилася, кожен свідомий батько та мама повинні знати правильний алгоритм дій, надаючи першу допомогу при опіках.

   Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому буде залежати стан потерпілого.
Опік – один з найпоширеніших видів травм у побуті та на виробництві. Опіки можуть бути викликані термічними, хімічними і фізичними агентами.
В залежності від температури ушкоджувального агенту (при термічних опіках), його обсягу, часу і площі контакту з ділянкою тіла, ушкодження можуть бути різними по тяжкості.
    Опіки першого ступеня характеризуються лише почервонінням і печінням ураженої ділянки.
При опіках другого ступеня на травмованій ділянці з’являються пухирі , а при опіку третього ступеня відкриваються рани.
Опіки четвертого ступеня характеризуються великими ділянками ураження, що уражають глибокі шари тканин. Нерідко такі травми призводять до смерті потерпілого.
При опіках вкрай важливо вчасно надати адекватну першу допомогу. Від того, як швидко і правильно ви надасте допомогу собі або постраждалому, залежатиме подальший стан потерпілого.
Як надати першу допомогу при опіках
• Усуньте джерело опіку
В першу чергу потрібно усунуту джерело опіку, і чим швидше ви це зробите тим краще. Якщо на потерпілому горить одяг, потрібно його як найшвидше зняти, або накинути на людину ковдру, плащ або будь яку іншу тканину, щоб перекрити доступ кисню до полум’я. Якщо у вас немає підходящого матеріалу, потерпілого можна облити водою.
Після усунення джерела опіку необхідно звільнити пошкоджуючи ділянки від одягу і гарячих частинок. Проте ні в якому разі не відривайте прилиплі до тіла частини одягу і предметів. Видаляйте тільки ті елементи, які зможете без зусилля.
Охолодження уражених ділянок
Якщо у потерпілого опік першого або другого ступеня, ушкоджену ділянку потрібно підставити під струмінь холодної води на 15-20 хв. При цьому не рекомендують використовувати лід, остільки ви можете тільки погіршити ситуацію. Охолодження не дозволить опіку поширитися в глибокі шари ураженої ділянки.
Якщо мова іде про опіки 3 або 4 ступеня, то в якості охолоджуючого агента потрібно використовувати змочену у воді тканину, яку потрібно прикласти на ушкоджену ділянку.
Закриття опікової поверхні
Після охолодження опікову поверхню потрібно закрити для обмеження її контакту з навколишнім середовищем. Так ви знизите вірогідність розвитку інфекційного процесу, особливо якщо на ушкодженій ділянці відкрилась рана.
Для закриття ушкодженої ділянки можна використати бинтово-марлеву пов’язку (як суху, так і оброблену антисептичним розчином). Такі пов’язки не повинні подразнювати рани і посилювати больові відчуття.
Знеболення
Якщо у вас є знеболюючі препарати, можна дати їх потерпілому. В даному випадку можна використати як таблетовані, та і ін’єкційні форми знеболюючих препаратів. Для цих цілей підійдуть нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, кеталгин, диклофенак, німесулід ,дексалгін, парацетамол і інші.
Транспортування хворого
Потерпілого потрібно як найшвидше доставити в найближче стаціонарне відділення хірургічного або травматичного профілю. В медичній установі проведуть всі необхідні заходи, направленні на попередження розвитку інфекційного процесу і якнайшвидше загоєння ураженої ділянки.
Чого не слід робити
   Найбільш розповсюдження помилка при опіках - це змазування ушкодженої ділянки маслом, кремом, маззю, яєчним білком і іншими подібними засобами. Це категорично не можна робити, оскільки такі засоби утворюють плівку на поверхні шкіри, що тільки погіршить теплообмін, а значить, опік пошириться вглиб тканин.
Крім того не можна відривати прилиплий до рани одяг і проколювати утворені пухирі. На тільки що обпечене місце не можна наносити про опікову піну.

Інформація запозичена з сайту
Центру екстреної медичної допомоги
та медицини катастроф

Опубліковано в Інформація
Сторінка 1 із 5

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки