ЗАХОДИ, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ СОЦІАЛЬНИМ ПЕДАГОГОМ ПОЛТАВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 13 Коваль Тетяною Вікторівною

Опубліковано в: Робота соціального педагога

«Тиждень боротьби з ВІЛ – СНІДом»
(до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – 1 грудня)
Кожного року у грудні.

Інтерактивні бесіди з елементами тренінгу серед учнів 9 – х класів під назвою «Жити в світі, в якому є ВІЛ» з питань профілактики ВІЛ - інфекції і СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВіЛ. В ході бесід проводиться анкетування учнів на тему:«Шляхи передачі ВІЛ – СНІДу», що спрямоване на перевірку обізнаності учнів проблемою.
Учні створюють соціальні реклами під гаслом «Захисти себе від ВІЛ – СНІДу».
Вкінці заходу учням роздаються червоні стрічки, в знак підтримки та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих.

Заходи присвячені акції «16 днів проти насильства»
(проводиться щороку з 25 листопада по 10 грудня)

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Дана акція включає різні заходи, а саме:
-проведення профілактичних занять з елементами тренінгу «Ми проти насилля!» з метою підвищення обізнаності учнів з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості дітей щодо нетерпимого ставлення до насильства;
-анонімне опитування серед учнів «Насильство в дитячому середовищі» яке направлене на встановлення стану проблеми насильства серед учнів;
- організована виставка малюнків «Діти проти насильства!» у якій прийняли участь учні 5-9 класів;
- обговорення з учнями 9-х класів теми гендерної грамотності (з метою виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»).
Групові консультації на тему:
«Дні протидії торгівлі людьми»

Виховні години з елементами тренінгу серед учнів 10 – х класів на тему «Торгівля людьми – сучасна форма рабства», протягом яких обговорюється проблема. Учням видаються буклети, в яких вказані правила та поради для тих, хто вирішить їхати за кордон.
Вкінці заходу учні створюють соціальні реклами під гаслом «Ні сучасному рабству!».

Профорієнтаційні заходи для учнів 9-х та 11-х класів

Проведення профорієнтаційної діагностики (індивідуальні та групові), профорієнтаційних ігор, вправ, ділових ігор.
Спільно з міським центром зайнятості проводиться анкетування з метою визначення професійних намірів учнів (жовтень, квітень щороку).
Групові профорієнтаційні діагностування:
- серед учнів 9 – х класів за допомогою опитувальника професійних схильностей Л. Йовайши – модифікація Г. Резапкіной.
- серед учнів 11 – х класів за допомогою методики визначення професійних інтересів Л.А. Йовайши.

Стенд «Корисна інформація»

Постійно діє інформаційний стенд «Корисна інформація» на якому розміщуються різноманітні матеріали з питань: шкідливості тютюнопаління; шкідливість вживання алкоголю; шкідливість вживання наркотичних речовин; факти про ВІЛ – СНІД; насилля у родинах та вказані телефони за якими можна звернутись по допомогу; перераховані права дітей; профорієнтаційні матеріали та інша інформація, яка цікавить учнів.

Виховні заходи з елементами тренінгу під назвою
«ДРУЖБА І ТОВАРИШІ. Я ТА ІНШІ»

Проводяться з класами, які мають проблеми у міжособистісних стосунках (конфлікти, проблеми у спілкуванні і т .д.)
Мета заходу: налагодження позитивної взаємодії між учнями, розвиток комунікативних умінь та навичок, формування вміння слухати співрозмовника.

Уроки гендерної грамотності
«МИ РІЗНА, АЛЕ МИ РІВНІ»

Уроки мають певні елементи тренінгового заняття та проходять з учнями 8 – х класів.
Мета: ознайомити з термінологією гендеру, сформувати уявлення про гендер у різних сферах людського життя, виробити навички гендерно чутливої поведінки; розвивати вміння аналізувати отриману інформацію; виховувати повагу, толерантне ставлення до представників іншої статі.

Заняття з елементами тренінгу з профілактики шкідливих звичок
«Ми за здоровий спосіб життя!»

Профілактичні заняття, бесіди проходили як у формі групового заняття так і в малих групах (для учнів схильних до правопорушень, та учнів, які стоять на ВШО).
Мета: дати загальне уявлення про шкідливий вплив алкоголю на організм людини, звернути увагу учнів на його згубний вплив на органи травлення, дихання, серце, мозок, нервову систему; виховувати морально й фізично здорових дітей. Сформувати в учнів поняття про шкідливі звички, паління, алкоголь, наркотики та їх вплив на організм людини. Викликати в учнів негативне ставлення до куріння, алкоголю та нікотину, які завдають шкоди здоров'ю.
Наприкінці заходу учні створюють плакати «Давайте жити ЗдОрОвО!».