ПОЛТАВСЬКА ГІМНАЗІЯ №13
ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Н А К А З №

Від 26.04.2018 р.
Про затвердження оновлених правил
внутрішньошкільного розпорядку
та поведінки учнів гімназії
в навчальному закладі

Останнім часом збільшилася численність скарг збоку працівників гімназії на поведінку учнів, які вживають ненормативну лексику, сперечаються з дорослими, зверхньо ставляться до них, агресивно реагують на зауваження, не володіють принципами субординації, порушують дисципліну тощо.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), з урахуванням листа Міністерства освіти і науки України від 27.07.2017 № 1/9-413 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», з метою створення в закладі цілісної моделі виховної системи на основі соціокультурних, загальнолюдських та національних цінностей та забезпечення рівного доступу учнів до якісної освіти, з метою збереження та встановлення єдиних вимог до навчально-виховного процесу школи

НАКАЗУЮ:
1. Затвердити оновлені «Правила внутрішньошкільного розпорядку» Полтавської гімназії №13 Полтавської міської ради Полтавської області (додаток).
2. Заступнику директора з виховної роботи Бойченко Л.А.:
2.1. Ознайомити працівників школи з правилами внутрішньошкільного розпорядку.
2.2. Узяти під контроль виконання даного наказу.
3. Класним керівникам 1-11-х класів ознайомити з правилами внутрішньошкільного розпорядку учнів та батьків.
4. Суворо дотримуватись правил внутрішньошкільного розпорядку усім учасникам навчально-виховного процесу.
5. Учителю інформатики Семиренко Ж.В. розмістити цей наказ на сайті гімназії.
6. У разі порушень учнем «Правил внутрішньошкільного розпорядку» вжити алгоритм заходів щодо адміністративної відповідальності батьків.

Директор гімназії Н.В.Орловська


«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор гімназії Н.В.Орловська

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОШКІЛЬНОГО РОЗПОРЯДКУ
ТА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ


І. Загальні правила
1.1. Учні приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим, у чистому взутті, з охайною зачіскою. В одязі виключаються яскраві тони й орнаменти.
1.3. Черговий вчитель у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.
1.4. Учням заборонено приносити до школи не потрібні для занять речі.
1.5. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.
1.6. Учням заборонено без дозволу заходити до вчительської кімнати та інших кабінетів школи, де працює адміністрація.
1.7. Усі школярі зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.8. Учні гімназії зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.9. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.10. Суворо забороняється тютюнопаління, вживання алкогольних та психотропних речовин в гімназії та на її території.
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. Після першого дзвоника учень гімназії займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.
2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у щоденнику учня.
2.3. Учні гімназії встають і вітаються, коли до класу заходить директор, завуч, учитель.
2.4. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
2.5. Під час уроку учень повинен дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
2.6. Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.7. На уроки фізкультури учні з'являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалні.
2.8. Підручники школяра мають бути охайно обгорнуті. У них не можна загинати,виривати сторінки, робити підкреслення та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.9. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
2.10. Кожен учень 2-11-го класу має щоденник єдиного зразка, у якому охайно синьою пастою ведуться відповідні записи.
2.11. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
2.12. Учням школи не дозволяється самовільно залишати школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
2.13. У разі захворювання учень відвідує медичний кабінет, за показникам отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і тільки потім залишає школу.
2.14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.15. Учень повинен з повагою ставитися до учителя, на зауваження реагувати спокійно, не сперечатися, виконувати завдання педагога відповідно до теми уроку з урахуванням методичних рекомендацій щодо конкретного предмета.
2.16. Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
2.17. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
3.1. Під час перерв учням забороняється залишати територію навчального закладу без супроводу класного керівника, вчителя-предметника.
3.2. Під час руху сходами учням необхідно бути особливо уважними. При пересуванні слід триматися правого боку.
3.3. Не дозволяється носити високі підбори, об`ємні прикраси, які можуть спровокувати травму.
3.4. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
3.5. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
ІV. Поведінка учнів поза гімназією
4.1. Учень гімназії зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.
4.2. Бути уважним до дорослих, дітей і літніх людей.
4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.
4.4. Дбайливо ставитися до природи.
4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин, тютюнопаління.
4.6. Учень гімназії повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

Дані правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання усіма учнями гімназії.

 

Опубліковано в Інформація

   Особливістю дитячого мозку є безперервне бажання поглинати все нову і нову інформацію, шляхом пізнання навколишнього світу, всіма доступними способами. Діти мацають, пробують, облизують, розглядають різні предмети і проводять експерименти з ними. Така цікавість – це чудово, але також таїть в собі безліч прихованих небезпек. Деякі дитячі пустощі можуть закінчитися ранами, травмами, ушкодженнями або опіками.

   Вогонь – найнебезпечніший джерело дитячих травм. Саме тому, всіх нас ще з глибокого дитинства вчать, що грати з вогнем не можна. Полум’я вогню, в лічені секунди, може завдати непоправної шкоди здоров’ю вашого улюбленого чада. Але якщо біда все ж трапилася, кожен свідомий батько та мама повинні знати правильний алгоритм дій, надаючи першу допомогу при опіках.

   Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому буде залежати стан потерпілого.
Опік – один з найпоширеніших видів травм у побуті та на виробництві. Опіки можуть бути викликані термічними, хімічними і фізичними агентами.
В залежності від температури ушкоджувального агенту (при термічних опіках), його обсягу, часу і площі контакту з ділянкою тіла, ушкодження можуть бути різними по тяжкості.
    Опіки першого ступеня характеризуються лише почервонінням і печінням ураженої ділянки.
При опіках другого ступеня на травмованій ділянці з’являються пухирі , а при опіку третього ступеня відкриваються рани.
Опіки четвертого ступеня характеризуються великими ділянками ураження, що уражають глибокі шари тканин. Нерідко такі травми призводять до смерті потерпілого.
При опіках вкрай важливо вчасно надати адекватну першу допомогу. Від того, як швидко і правильно ви надасте допомогу собі або постраждалому, залежатиме подальший стан потерпілого.
Як надати першу допомогу при опіках
• Усуньте джерело опіку
В першу чергу потрібно усунуту джерело опіку, і чим швидше ви це зробите тим краще. Якщо на потерпілому горить одяг, потрібно його як найшвидше зняти, або накинути на людину ковдру, плащ або будь яку іншу тканину, щоб перекрити доступ кисню до полум’я. Якщо у вас немає підходящого матеріалу, потерпілого можна облити водою.
Після усунення джерела опіку необхідно звільнити пошкоджуючи ділянки від одягу і гарячих частинок. Проте ні в якому разі не відривайте прилиплі до тіла частини одягу і предметів. Видаляйте тільки ті елементи, які зможете без зусилля.
Охолодження уражених ділянок
Якщо у потерпілого опік першого або другого ступеня, ушкоджену ділянку потрібно підставити під струмінь холодної води на 15-20 хв. При цьому не рекомендують використовувати лід, остільки ви можете тільки погіршити ситуацію. Охолодження не дозволить опіку поширитися в глибокі шари ураженої ділянки.
Якщо мова іде про опіки 3 або 4 ступеня, то в якості охолоджуючого агента потрібно використовувати змочену у воді тканину, яку потрібно прикласти на ушкоджену ділянку.
Закриття опікової поверхні
Після охолодження опікову поверхню потрібно закрити для обмеження її контакту з навколишнім середовищем. Так ви знизите вірогідність розвитку інфекційного процесу, особливо якщо на ушкодженій ділянці відкрилась рана.
Для закриття ушкодженої ділянки можна використати бинтово-марлеву пов’язку (як суху, так і оброблену антисептичним розчином). Такі пов’язки не повинні подразнювати рани і посилювати больові відчуття.
Знеболення
Якщо у вас є знеболюючі препарати, можна дати їх потерпілому. В даному випадку можна використати як таблетовані, та і ін’єкційні форми знеболюючих препаратів. Для цих цілей підійдуть нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, кеталгин, диклофенак, німесулід ,дексалгін, парацетамол і інші.
Транспортування хворого
Потерпілого потрібно як найшвидше доставити в найближче стаціонарне відділення хірургічного або травматичного профілю. В медичній установі проведуть всі необхідні заходи, направленні на попередження розвитку інфекційного процесу і якнайшвидше загоєння ураженої ділянки.
Чого не слід робити
   Найбільш розповсюдження помилка при опіках - це змазування ушкодженої ділянки маслом, кремом, маззю, яєчним білком і іншими подібними засобами. Це категорично не можна робити, оскільки такі засоби утворюють плівку на поверхні шкіри, що тільки погіршить теплообмін, а значить, опік пошириться вглиб тканин.
Крім того не можна відривати прилиплий до рани одяг і проколювати утворені пухирі. На тільки що обпечене місце не можна наносити про опікову піну.

Інформація запозичена з сайту
Центру екстреної медичної допомоги
та медицини катастроф

Опубліковано в Інформація

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
У 2018 РОЦІ В МІСТІ ПОЛТАВІ ПРИЙОМ ДО ПЕРШИХ КЛАСІВ БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ БЕЗ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ

ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ МАЮТЬ ДІТИ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ НА ЗАКРІПЛЕНІЙ ТЕРИТОРІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ (МІКРОРАЙОН), ТОМУ ПРИЙОМ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ У ДВА ЕТАПИ

I етап (23.04.2018 – 31.05.2018)
ГАРАНТОВАНЕ ПРАВО

1. Дізнайтесь, до якого мікрорайону відноситься ваша вулиця, та за якою школою закріплено ваш будинок.
2. Батьки, діти яких відвідували підготовчі курси при Полтавській гімназії №13, зверніться до свого майбутнього класного керівника для детальної інформації щодо написання заяви.
3. Запишіться на прийом до директора гімназії та віддайте всі необхідні документи для зарахування.

Документи:
1)заява батьків +паспорт;
2) копія свідоцтва про народження дитини;
3) оригінал медичної довідки № 086-1/о;
4) документ, що підтверджує місце проживання.

II етап (01.06.2018 – 17.08.2018)
ПРАВО ВИБОРУ
на вільні місця

Якщо ви бажаєте відвідувати школу закріплену не за вашою територією, то потрібно залишити заявку в цьому закладі та очікувати вільного місця.
Заявки до шкіл подають всі бажаючі з іншої території проживання чи іншого району, чи навіть іншого міста
У разі, якщо кількість заяв перевищить кількість наявних вільних місць, педагогічна рада школи самостійно прийматиме рішення, яким чином здійснити відбір заяв

Організація прийому дітей до перших класів
2018-2019 н.р.

Конституція України

Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Закон України "Про освіту"


Стаття 12.Повна загальна середня освіта
п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України "Про загальну середню освіту"

Стаття 18.Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2.Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

АДМІНІСТРАЦІЯ ГІМНАЗІЇ № 13


Мікрорайон Полтавської гімназії № 13
До території обслуговування, закріпленої за Полтавською гімназією №13 належать будинки за наступними адресами (наказ управління освіти №141 від 15.03.2018 Про затвердження території обслуговування, закріпленої за закладами загальної середньої освіти):

1. вул. Кучеренка;
2. вул. Гожулівська (від вул. Кучеренка до кінця);
3. вул. Комбайнерів;
4. вул. Писарева;
5. вул. Пирогова;
6. вул. Талалихіна;
7. вул. Л.Шевцової;
8. вул. Виноградна (від вул. Комбайнерів до кінця);
9. бульвар Нестерова;
10. вул. Можайського;
11. вул. Григорія Китастого;
12. вул. Гліба Котельникова;
13. пров. Тюленіна;
14. пров. Смирнова;
15. вул. Пестеля;
16. вул. Супрунівська;
17. вул. Павла Горобця;
18. вул. Родини Симиренків;
19. пров. Пелюстковий;
20. пров. Пробивний;
21. пров. Бригадний;
22. вул. Єлизавети Милорадович;
23. пров. Хіммашівський;
24. пров. Рудинського;
25. вул. Сухомлинського;
26. пров. Новорибцівський;
27. пров. Григорія Мейфета;
28. вул. Генерала Жадова;
29. вул. Марії Башкирцевої;
30. вул. Академіка Гришка;
31. вул. Правденка (від початку до вул. Степової);
32. пров. Бригадний;
33. вул. Чорноглазівська;
34. вул. Шишацька;
35. вул. Славна;
36. вул. Василя Бучневича.

Опубліковано в Інформація

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки