«Діти – дітям»

Опубліковано в: Заходи |

Благодійні справи завжди повертаються до людини сторицею, адже добрий вчинок уособлює в собі любов, турботу, добро. Саме цьому намагаються виховувати учнів педагоги Полтавської гімназії №13. Стало уже традиційним проводити в грудні акцію «Діти – дітям» під патронатом громадської організації «Червоний хрест».
   З 6 по 12 грудня 2017 р. учні гімназії приносили солодощі, іграшки, канцелярське приладдя для дітей, які опинилися на свята в лікарні. Не можна забувати тих, хто так чекає на нашу допомогу, вірить у Новорічне диво, у казку.
   Спішимо творити добро разом!

Ліга сміху в Полтаві!

Опубліковано в: Заходи |

Говорять, сміх продовжує життя. А діти сміються, коли щасливі!
13 грудня 2017 року команда Полтавської гімназії №13 «Все включено» взяла участь у першій в Україні «Лізі сміху – діти», яка пройшла на базі Полтавської гімназії №17. Команда КВК «Манхетен» ініціювала цю гру як альтернативу КВК, який останнім часом перетворився в Україні на «Лігу сміху».
  Шість ЗЗСО міста Полтави (3,10,13,17, 34, 38) наважилися взяти участь у грі та змогли насправді зарядити зал позитивною енергією жартів. Перша спроба не стала «блином», а відбулася на гідному рівні. Усі команди були добре підготовлені. Але шановне журі все ж таки визначило переможців. Ними стали ЗЗСО №10 та №17.
Вболівальники нашої гімназії пишалися виступом команди «Все включено», де Беспалий Є., Лизенко Д. (9-А), Шаріпова М., Щербань М. (10-Б), Мамонтова Я., Слободчикова Т. (9-В), Жирова Д., Топоркова Д. (8-В) продемонстрували творчі здібності та талант веселити глядачів. Особливо полюбився глядацькій залі та членам журі наш Євгеній. Так, Женя - молодець! А тренер команди Зубко О.А. з гордістю спостерігав за своїми вихованцями.
   Тож, сподіваємося, що досвід, який отримали наші учні в «Лізі сміху – діти» дасть можливість у наступному році стати переможцями.

Багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами, ріками і дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше багатство – це народні традиції та обряди.
У народі кажуть: «Зима прийшла – і празників привела». Бо саме взимку наставала пора відносного перепочинку. Зібрано врожай, спочиває примерзла нива, а отже, можна зібратися в гурт, повеселитися, поспівати, влаштувати забави.
   Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще в сьогодення, учні 6-Б класу нашої гімназії разом із класним керівником Манюненко Вікторією Петрівною, 13 грудня нинішнього року (свято Андрія) організували сучасні вечорниці, на яких укотре згадали все найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…
    Спочатку дівчата й хлопці ознайомилися з відеопрезентацією про цикл зимових свят та обрядів, що їх супроводжують. Потім привітали з Днем янгола своїх однокласників – Андрія Луценка й Андрія Дорошенка. Затим прослухали розповідь учителя про правила організації й проведення вечорниць нашими пращурами. А вже після цього й самі розпочали розваги й забави. І калиту кусали, й пісень співали, і ворожили, і навіть про вареники з узваром не забули.
     Повеселилися досхочу. Ожили перед юними гімназистами ігри й забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони й надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у нього пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у наших серцях завжди живим вогником світяться народні обереги.

Сторінка 1 із 204