Таємниці космосу

Космос завжди був і залишається однією із найбільших загадок, що коли-небудь хвилювали людство. Його глибинна далечінь постійно вабить до себе дослідників усіх поколінь, зоряне небо заворожує своєю красою, а зірки здавна були вірними провідниками для мандрівників. Тому й не дивно, що багато із нас пам’ятає про 12 квітня – Міжнародний день першого польоту людини в космос.
   Учні 6-Б класу нашої гімназії разом зі своїм класним керівником Манюненко Вікторією Петрівною у цей день відвідали Полтавський музей авіації та космонавтики, де побачили майже 4 тисячі експонатів та прослухали захоплюючу розповідь про передумови виникнення, основні, етапні події в історії аерокосмічної галузі та причетність до них представників полтавської землі. Довідалися багато цікавого про Ю. Кондратюка (О. Г. Шаргея), чиє ім'я поставлене в один ряд з іменами фундаторів світової космічної науки, ще раз згадали про внесок наших земляків у перемогу у роки Великої Вітчизняної війни, зокрема про операцію «Френтик», дізналися про участь України у міжнародних космічних проектах тощо. Побачили моделі космічних апаратів, костюми льотчиків, їжу, якою харчуються космонавти та іще багато чого цікавого.
   Шестикласники були дуже задоволені екскурсією, чимало нового вони відкрили для себе, багато про що зможуть розказати батькам після цієї зустрічі. Враження, отримані дітьми від побаченого й почутого, ще довго пануватимуть в серцях юних полтавців.