Ми за здоровий спосіб життя!

«Лише у сильному, здоровому тілі дух зберігає рівновагу,
і характер розвивається у всій своїй могутності».
Герберт Спенсер

29 жовтня в актовій залі Полтавської гімназії № 13 , пройшов виховний
захід для учнів 8 – 9 х класів «Ми за здоровий спосіб життя!», метою якого було виховання почуття відповідальності за власне здоров’я та розуміння важливості здорового способу життя.
    До нас прийшли з цікавою бесідою та презентацією Пастушок Олександр Олександрович – головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради та Дар’я Анатоліївна – соціальний працівник благодійної організації «Світло надії»
Ця зустріч була присвячена такій важливій, значимій для всіх темі, як здоров'я, адже здоров'я – одна з основних умов щастя людини. Зберегти здоров'я на довгі роки допоможе дотримання правил здорового способу життя, і про них та про основні складові «здорового способу життя» йшла розмова.
    Існує вираз, підтверджений життям: "Людина вмирає не від певної хвороби, а від свого способу життя". Спосіб життя – це спосіб переживання життєвих ситуацій.
Питання дітям: Яку поведінку ви визначили б як таку, що відповідає здоровому способу життя?(Заняття спортом, відсутність шкідливих звичок, не перемерзати, правильно одягатися.)
   Здоровий спосіб життя - це все в людській діяльності, що стосується збереження і зміцнення здоров`я, все, що сприяє виконанню людиною своїх людських функцій через діяльність з оздоровлення умов життя - праці, відпочинку, побуту. При цьому необхідно врахувати, що спосіб життя людини і сім'ї не складається сам по собі, а формується протягом життя цілеспрямовано і постійно. Він взаємозв'язаний з устроєм сім'ї, якістю і стилем її життя. У свою чергу, спосіб життя формує здоров'я, і на його долю доводиться 50–55% від всіх чинників, що впливають на стан людини.
    На тривалість життя роблять вплив також:
• екологія, яка визначає стан здоров'я на 20–25%;
• спадковість – на 20%;
• стан охорони здоров'я – на 10%.
« Здоров'я набагато більш залежить від наших звичок і харчування, ніж від лікарського мистецтва» . Джон Леббок
    Таким чином, напрошується вивід: щоб мати хороше здоров'я, необхідно задуматися про свій спосіб життя.
Другою причиною порушення здоров'я є шкідливі звички. До них відносять: куріння, вживання алкоголю і наркотиків.
« Людина народжується здоровою,всі хвороби приходять з їжею» . Гіппократ.
   Раціональне харчування слід розглядати як складову активного періоду життєдіяльності. Принципи раціонального харчування такі:
• енергетична цінність продуктів повинна відповідати енергетичним витратам організму;
• хімічний склад їжі повинен задовольняти фізіологічним потребам організму;
• їжа має бути максимально різноманітною;дехто вважає, що вітаміни містяться лише у фруктах, соках, овочах, але це помилка. Кожен продукт (м'ясо, риба, хліб, крупи, горіхи, молочні вироби і ін.) багаті вітамінами і мікроелементами, необхідними для нормального функціонування організму.
• Потрібно дотримувати режим харчування. Режим – це регулярність чергування їди. Правильніше їсти помалу, але 5–6 раз на добу.
• Необхідно повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв та енергетиків
   Обговорювали теми захворювання в нашій країні ВІЛ- СНІДом, туберкульозом, гепатитом С та як вберегтися від цієї біди.
   Учні гімназії подякували гостям і запросили прийти до нас ще раз з новими цікавими темами на «Круглий стіл».
   Видатний філософ Артур Шопенгауер говорив : «Дев'ять десятих нашого щастя залежить від здоров'я».
   Бережіть себе! Бажаємо всім міцного здоров'я!