У рамках всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" - Якщо дитину ображають ровесники

Якщо дитину ображають РОВЕСНИКИ
Коли дитину задирають в школі, це дуже прикро і заподіює малюкові багато неприємних моментів. Потрібно допомогти йому подолати цей етап:
1. Дати дитині час, перш ніж починати розпитування. Звичайно дітям складно розповісти про події відразу після повернення додому, вони ще розлючені, занадто засмучені і хочуть приховати подію. Але ввечері, коли дитина вже розслабиться, можна всістися з ним на дивані, обнявшись і поговорити.
2. Не засуджувати інших. Це природна реакція батьків - відразу записати кривдника дитини в погані і на цьому будувати всі розради. Але тим самим подається поганий приклад дитині і створюється бар'єр, який не дозволить дитині надалі налагодити дружні відносини з тими, хто його сьогодні ображає.
3. Дізнаватися, що сталося перед самою ситуацією. Може статися, що це сама дитина якось неправильно себе повела, але не розуміє цього, і потрібно просто розібрати з ним всю ситуацію.
4. Влаштувати мозковий штурм і придумати можливі відповіді, а також потрібні інтонації. Наприклад, хтось постійно говорить дитині про те, що він йому не подобається. На це можна відповісти, наприклад, «Я і не повинен всім подобатись!», Але сказати це потрібно спокійним і впевненим голосом і т.д. і т.п.
5. Відпрацювати можливі конфліктні ситуації. Щоб дитина була максимально підготовленою до неприємних випадків з однолітками, потрібно практикуватися. Тому можна мінятися з нею ролями і розігрувати різні конфліктні ситуації і способи реагування на них.
Сподіваємось що ці коротенькі поради стануть Вам у нагоді.

Практичний психолог гімназії                     Редчук І.А.