"Батарейки, здавайтеся!"

Волонтерський загін «Поклик» та учнівське самоврядування «Парламентська республіка «13 ВОРД» Полтавської гімназії № 13 уже вкотре (утретє) долучилися до Всеукраїнської акції «Батарейки, здавайтеся!» Адже батарейки містять у собі важкі метали, що сильно забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка під час розкладання в ґрунті забруднює близько 20 квадратних метрів землі. Важкі метали потрапляють у повітря, у підземні води, а звідти – до організму людини. Різні метали – ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі й в організмі людини, – завдають істотної шкоди здоров’ю, зокрема сприяють виникненню онкологічних захворювань та хвороб щитоподібної залози.
        Ще у вересні 2015 року активісти встановили контейнери для збирання відпрацьованих батарейок. І з того часу учні, батьки та вчителі приносять відпрацьовані елементи живлення.
           11 грудня 2015 року близько 30 кг відпрацьованих батарейок передано до громадської організації «ЕКО-ПОЛТАВА».
           Пам’ятаймо, що кожен із нас щодня власними вчинками визначає, у якому світі та в якому суспільстві ми житимемо далі!