«Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина»

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Зацікавлення  вивченням мов традиційно велике, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом. Загалом людина, яка володіє мовами, – різнобічно розвинута особистість, має кращі здібності до вивчення нового, вільніша та більш упевнена у спілкуванні з людьми. Стара приказка говорить: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Тобто, чим більше мов на сьогодні ти знаєш, тим краще. Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, до чогось нового. Під таким гаслом з 14 по 19 лютого 2016 року у Полтавській гімназії №13 пройшов тиждень іноземних мов. Він розпочався конкурсом вітальних листівок до Дня Святого Валентина, у якому брали участь учні 5-7 класів. Окрасою цього заходу стала виготовлена власноруч лінгвістична гірлянда, де мовами 23 країн світу учні 6-б класу написали “Я тебе кохаю”(учитель Мар’єнко О.О.). А учні початкової школи мали змогу представити на шкільній виставці свої малюнки на тему “The weather in spring”(учитель Касьянова Н.В.). Протягом тижня на великому екрані телевізора, встановленому у вестибюлі школи, відбувалася демонстрація створених учнями 8-11-х класів комп’ютерних презентацій “2016 is the Year of the English Language in Ukraine”(учитель Богдан Л.В.).
      З метою заохочення учнів до вивчення іноземних мов, зацікавленості їх у пізнанні культури, звичаїв, традицій країн, мови яких вивчаються, протягом тижня у Полтавській гімназії №13 була проведена ціла низка цікавих заходів: виховний захід “Подорож до міста Rainbow” (учитель Балабас В.В.), вікторина “Are You a Good Learner of English?” серед учнів 6-х класів (учитель Браташевська Т.Б.), вікторина “Do You Know American Presidents?” серед учнів 10-11-х класів (учитель Макаренко С.В.), брейн-ринг “English-speaking Countries” серед учнів 8-х класів (учитель Кухарчук О.П.), конкурс знавців англійської мови серед учнів 7-ї паралелі класів (учитель Богдан Л.В.), конкурс поезії “Springtime” для учнів 3-4-х класів (учитель Капустян Ю.М.), вікторина “Франція” (учитель Максимова Т.О.), вікторина з німецької мови (учитель Ігнатович Л.С.) та конкурс “Who Knows English Better?” серед учнів 2-х класів (учитель Кабанець Т.О.).
       Проведення тижня іноземних мов показує, що невимушена і психологічно підготовлена мовна атмосфера в гімназії сприяє прояву індивідуальних можливостей, дозволяє залучити до участі всіх учнів, передбачає різні форми роботи, а також різноманітні види діяльності, де кожен може знайти заняття у відповідності зі своїми здібностями й зацікавленнями. Під час проведення тижня була створена позитивна мотивація для подальшого вивчення іноземної мови, а також ситуація успіху для кожного. Учні отримали додаткові можливості застосування знань, умінь і навичок, одержали нові  знання з країнознавства, мали можливість розвивати соціокультурну компетенцію.