Повідомлення
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Flickr photoset does not exist or it's not public.

Етно-хутір "Козацька Січ" - прекрасне місце для відпочинку від міського шуму і суєти!

Другою зупинкою  весняної подорожі учнів 7-б та 8-б класів став унікальний куточок Дніпропетровщини - Петриківський край, який об'єднує в собі чудову природу, самобутню народну творчість і безмежну гостинність. Це прекрасне місце для відпочинку від міського шуму і суєти знаходиться в 60 км. від Дніпропетровська в селі Гречане і називається етно-хутір "Козацька Січ".
           Класична Український степ - колишнє Дике Поле, річка Оріль - одна з найчистіших в Європі. Кришталево чисте повітря за лічені години перебування тут наповнило нас силою і енергією.
           Цей край овіяний легендами і переказами наших далеких предків, які населяли його з часів слов'ян - угличів до степових лицарів - запорозьких козаків. Відвідавши його, учні 7-б та 8-б класів долучилися до багатовікових народних звичаїв і традицій, які дбайливо зберігаються  господарями хутора, предки яких перебували на службі у Війську Запорозькому Низовому в складі Протовчанської паланки.
            За кілометр до хутора нас зустрічає кінний загін козаків. При вході на подвір'я вітають хлібом-сіллю господарі, які познайомлять з українськими народними традиціями та побутом селян і козаків. Тут все справжнє - і відновлені хати-мазанки, і домашнє начиння, і селянські знаряддя праці, і бойову зброю.
            В одній з хат розташовується етнографічний музей, де зібрана багата колекція старовинних побутових предметів. Їх можна не тільки побачити, а й потримати в руках. Колекція козацької зброї дає наочне уявлення про те, як і чим козаки воювали. Тут і похідні гармати - бомбарда і фальконет, і шаблі, і пістолі, і списи, і багато іншого. Самий унікальний експонат - козацький "секанец" - один з перших в світі кулеметів.
          У музеї Хреста зібрана унікальна колекція хрестів з 17 областей України, створених майстрами різних епох, починаючи з часів Київської Русі і закінчуючи роботами сучасних умільців.
           І найцікавішим моментом прибування на хуторі виявилися козацькі розваги: стрільба зі справжньої зброї, катання на конях, змагання на спритність, перетягування каната та багато іншого. Але кульмінацією наших розваг було випробування на найсильнішого козака січі. Хлопчаки піднімали гирю в 24 кг. Почесним і самим сильним козаком «Козацького Придніпров'я» став Забудько В'ячеслав, учень 7-Б класу.
      Так ми здійснили    подорож в минуле, прилучилися до козацької старшини.

Галерея зображень

{gallery}https://www.flickr.com/photos/127697719@N07/sets/72157664237167563{/gallery}