Повідомлення
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Flickr photoset does not exist or it's not public.

Знайомство з Петриківським розписом

Село Петриківка на Дніпропетровщині - одне з небагатьох, де дбайливо зберігають традиції давніх народних промислів. Знаменитий петриківський розпис давно став візитною карткою України. Учні 7-б та 8-б класів на весняних канікулах вирішали завітати до Петриківки.
           Походження петриківського розпису пов'язують з козацтвом і заселенням Дніпропетровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині ХІХ століття. Петриківку 230 років тому заснував сам Петро Калнишевський. І відразу ж у цьому вільному козацькому селі виник цікавий звичай: жінки стали розписувати стіни хат мальовничими квітковими візерунками.
            Майстри петриківського розпису використовують різноманітні матеріали та приладдя: саморобні пензлі, піпетки, соски, ватяні палички, зубочистки, білячі кисті і просто пальці майстра. Фарби розводили на яйцях і молоці, а кольори вибирали найяскравіші, під стать барвистій природі Придніпров'я. В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття природи, любов до української землі. Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.
             Є в селі і музей народної творчості, куди завітали учні Полтавської гімназії №13 (7-Б та 8-Б класи)і побачили розписні прикраси, картини, предмети побуту. Відвідавши Петриківку, можна не тільки насолодитися творами народних умільців, а й спробувати створити власний шедевр у петриківському стилі й придбати унікальний сувенір друзям і рідним. Петриківські майстри з радістю проводять захоплюючий майстер-клас .
          Учні 7-Б та 8-Б класів пройшли майстер-клас, ознайомились з основними елементами цього розпису: зернятко, гребінець, ягідки, бігунок. Навчились їх складати в живописні квіти, кетяги калини, листячко. Створили своїми руками теплу, сповнену любові роботу,опанували унікальну техніку неповторною петриківського розпису!
          І повірте, ми зрозуміли: кожен з нас - художник!

Галерея зображень

{gallery}https://www.flickr.com/photos/127697719@N07/sets/72157664237336543{/gallery}