«Йти вперед – значить втратити спокій,

залишитись на місці – значить втратити себе».

С. Керкегор

Сьогодні комп’ютер увійшов у всі сфери людської діяльності, бібліотека – не виняток. З кожним днем все тяжче уявляти книгозбірню без електронної техніки та комп’ютерних технологій.

Наші основні користувачі – школярі, а вони прагнуть розвивати свої творчі здібності, бажають прийти в бібліотеку і отримати те, що їх цікавить, а це можливо за впровадження мультимедійних технологій, розвитку мережевої взаємодії бібліотек, підключення до світової мережі Інтернет.

Без комп’ютерної техніки неможливо уявити сучасну бібліотеку, адже вона дозволяє збільшити кількість відвідувань, полегшити працю бібліотекаря. А найголовніше – комп’ютеризація бібліотек відкриває можливості для більш повного задоволення читацьких запитів, підвищує відсоток якісної підготовки домашніх завдань, зменшує витрати часу на пошук необхідної інформації, робить доступ практично до будь-якої інформації відкритим.

З цією метою 14 листопада на базі Лубенського ЗЗСО І-ІІІ ст. №4, Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6 та ОЗ «Засульський ліцей Засульської сільської ради Полтавської області» пройшов обласний семінар-практикум для методистів районних (міських) методичних кабінетів з бібліотечних фондів з проблеми «Формування інформаційної компетентності школярів засобами ІКТ у діяльності шкільної бібліотеки». В даному семінарі взяла участь і бібліотекар нашої гімназії Тен Т. А., яка поділилася досвідом про впровадження і використання комп’ютерних технологій у роботі шкільної бібліотеки, про створення сайту бібліотеки та використання онлайн-сервісів для полегшення щоденної праці бібліотекаря.

В результаті доповіді методист ПОІППО Гелеверя Р. О. зробила висновок, що даний семінар став корисним у плані ознайомлення з передовим бібліотечним досвідом у впровадженні та  використанні ІКТ в роботі бібліотекарів закладів освіти.