Повідомлення
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Flickr photoset does not exist or it's not public.

Життя, подібне подвигу

Опубліковано в: Заходи

        6 травня 2016 року виповнилося 95 років від дня народження славетної української гончарки, заслуженого майстра народної творчості України, іграшкарки, малювальниці Олександри Селюченко. На пошанування життєтворчості опішненської Гончарівни в рамках Національного наукового симпозіуму «Персоналії українського гончарства як маркери національної ідентичності в координатах суспільних ідеологем» було оголошено літературно-мистецький конкурс «Олександра Селюченко: одкровення у творчості».
          Взяла участь у цьому конкурсі й учениця 8-А класу нашої гімназії ЛІСОВСЬКА ВІКТОРІЯ разом зі своїм науковим керівником учителем української мови та літератури Манюненко В.П. Вікторія написала есе «Життя, подібне подвигу», в якому відобразила осмислення життєвого шляху Олександри Селюченко, роздуми про долю мисткині, її місце в гончарській історії.
Вікторія була запрошена на церемонію нагородження лауреатів та переможців конкурсу, що відбулася 6 травня цього року в Опішному в меморіальному музеї-садибі Олександри Селюченко. Восьмикласниця разом зі своїм наставником змогли побувати на відкритті пам’ятника славетній Гончарівні, відвідати музей відомої іграшкарки, побувати на урочистостях з нагоди 95-річчя з дня народження заслуженого майстра народної творчості України, а також побачити й почути багато нового про Олександру Селюченко.
        Вікторія Лісовська стала лауреатом конкурсу й отримала диплом за своє есе, книги про героїню власної творчої роботи та історію гончарного мистецтва в Україні, квитки на безкоштовне відвідування будь-якого музею із Національного заповідника гончарства протягом року. А також дала інтерв’ю кореспондентам кількох місцевих газет.
       Насамкінець учасників дійства гостинні опішненці пригощали смачними варениками, млинцями, пухкими пирогами та іншими смаколиками. Усі запрошені були задоволені від побаченого й почутого.
          А ми у свою чергу хочемо побажати Вікторії і в майбутньому творчого натхнення і нових яскравих перемог.

Галерея зображень

{gallery}https://www.flickr.com/photos/127697719@N07/sets/72157668067288791{/gallery}

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки