Україна Шевченкова квітне, бо вишивана в неї душа…

Душа вишивана в моєї України. Одне просте речення, але як воно розкриває найсакральніші та, на перший погляд, невидимі струни внутрішнього світу нашого народу. Тому День вишиванки – особливе свято для кожного з нас.
     Три роки поспіль 9- А брав участь у параді вишиванок, але цього разу в пріоритеті виявилися восьмикласники, а на дев’ятикласників чекала прогулянка до парку Перемоги. « Як це так! - шуміли обурені діти. - Хіба це справедливо?» Але пізніше, коли емоції вщухли, зрозуміли, що нічого страшного не відбулося. Свято не тільки в тому, щоб крокувати парадним маршем, а й у тому, щоб зрозуміти Лінине:
Мій рідний краю,
Зроду ти не мав
Нейтральних барв,
Тих прісних пуританок.
Червоне й чорне кредо рукава -
Пшеничний принцип сонячного степу.
Такі густі смарагдові слова
Жили в тобі і вибухали в тебе.
     Отже , о 10. 30 ми біля школи, а незабаром уже і в парку Перемоги. Робимо святкові світлини, відвідуємо рушниковий ярмарок, спілкуємось із друзями. І раптом... Яка приємна несподіванка! Парад вишиванок на чолі з мером міста Мамаєм О. Ф. прямує саме сюди! Що ж, вітаємось із Олександром Федоровичем, із хвилюванням у серці спостерігаємо за урочистою ходою курсантів,які несуть державний прапор, дивимось виступ танцювальних колективів. А потім… Потім атракціони! Та такі, що аж подих перехоплює! І вишиванки… Море вишиванок!
     Ну, і, нарешті, традиційне відвідування кафе. Діти впевнені, що той настрій, заряд емоцій, який вони отримали протягом дня, допоможуть їм подолати труднощі важкого навчального року!.