Тематичний урок «Бабин Яр»

"И сам я, как сплошной беззвучный крик, над тысячами тысяч погребенных, я — каждый здесь расстрелянный старик, я — каждый здесь расстрелянный ребенок" — рядки з поеми Євгена Євтушенка "Бабий Яр".
      Минуло 75 років з того часу, як відбувалися події однієї з найжахливіших сторінок Другої світової війни. 29 вересня в Україні вшанували пам’ять жертв трагедії в урочищі Бабин Яр, де під час Другої світової війни було розстріляно близько 100 тисяч людей різних національностей, перш за все євреїв.
      У гімназії № 13 разом з усією країною згадували ті сумні часи. Учні 7-А класу запросили на тематичну виховну годину учнів 11-х класів, які підготували захід на тему цієї трагедії під керівництвом учителя історії Рогачової Н.В. Старшокласники детально ознайомили молоде покоління з історією Бабиного Яру, продемонстрували фото та відеоматеріали.
      Сім’ї євреїв у спеціальних листівках були повідомлені про те, що їм необхідно з’явитися 29 вересня 1941 року разом із речами для переселення в іншу місцевість. Таким чином окупаційна влада зібрала населення в певному місці, де було розстріляно 30 тисяч за 2 дні. Масові вбивства в Бабиному Яру продовжувались протягом двох років до визволення Києва радянськими військами в 1943 році.
      Розстріл у Бабиному Яру – це перший та один із найстрашніших злочинів нацистів, що мав місце під час окупації Києва.
     «Бабин Яр» - ці два слова назавжди викарбувалися кривавими літерами в серцях мільйонів людей в Україні та всьому світу.