Годі сидіти вдома, пора їхати!..

Таке рішення було прийнято 9-А  та його класним керівником. Але ж куди їхати? Київ…Запоріжжя…Гоголеве…Чим продовжити цей перелік вже відвіданих учнями міст? « Так, може, вирушимо до першої столиці України?» - запропонували діти під час прогулянки в День вишиванки. Чом би й ні?
     З екопарку Фельдмана розпочато було цю суботню мандрівку. Яких тварин та пташок тут нам вдалося побачити: вовків, білих тигрів, павичів, папуг! І що особливо впадає в очі – турботливе ставлення працівників парку до своїх «підлеглих». Тварини нагодовані, у вольєрах чистота та простір! Таке враження, що ми знаходимося в одному з європейських зоопарків. І чому тут дивуватись? Україна – це ж Європа.
     Сідаємо в автобус і прямуємо до Парку ім. Горького. Канатна доріжка, американські гірки та інші атракціони, які так полюбляє сучасна молодь!
     Потім на дітей чекав музей ляльок–маріонеток з його  унікальними експонатами. Кожна має свою  долю, свою біографію - усе, як у людини.
Залишивши музей, ми насолоджувались панорамою сучасного Харкова. Європейська площа (найбільша в Європі), Площа закоханих, пам’ятник Тарасу Шевченкові, дзеркальні фонтани…  Тож відразу були спростовані рядки П. Тичини, написані  в далекому 1923 році:
        Харків, Харків, де твоє обличчя?
        До кого твій клич?
        Угруз ти в глейке многоріччя,
        темний, як ніч…
     Сучасний Харків - багатокольорове, яскраве українське місто!  Чудова була екскурсія, але ж вона могла залишитись лише в мріях, якби класний керівник не змогла б знайти другого вчителя для супроводу.  Це виявилось складнішим, ніж  організація самої екскурсії. Після того, як усі колеги, до яких зверталась класний керівник, відмовились, підставила своє плече заступник директора з виховної  роботи Бойченко Людмила Анатоліївна. Дякуємо Вам, Людмило Анатоліївно!