Є святкових днів багато, Нам усіх їх не згадать… А між ними й наше свято Славних наших козачат.

У літописі українських земель є славний період козаччини,який тривав майже 300 років. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила країну від нападів турків і татар,а також від польських та московських колонізаторів, від розпродажу земель між українськими магнатами.
       Козаки були сміливими, дисциплінованими,витривалими, гордими й вільними людьми. Вважають, що слово «козак» походить від слова «коза». Козаки були спритні, як кози, вдягалися в козячі кожухи. Можливо, від слова «каймак», що означає «вільний чоловік». Козаки мали свої звичаї та моду. Чуприну носили. Та таку, що на вухо намотували.                                                                                                                                                                                                                                                                                          А ми є діти козацькі! Тож учні 3-А класу разом зі Скорик Т.О. та Третинник Ю.В. запросили позмагатися в спритності учнів третіх класів та створити команди «Сміливці», «Каширські коти», «Козачата», «Барвінчата», «Відважні». Позмагались діти на славу , і букет квітів запашних отримали козачата від пісні «Українські квіти»(муз. Рагуліна Г.П., сл. Г.Чергінь), яку виконала учениця 3-А класу Давидова Тетяна. Главацька Катерина, учениця 3-А класу виконала пісню «Я маленька Українка» та закликала щиро любити Україну свою, вивчати історію і традиції українського народу , розвиватися розумово, фізично й морально. А на завершення свята, заступник директора Бойченко Л.А. нагородила подяками наших славних козачат, які проявили себе в «Козацьких розвагах», приурочених до Дня Захисника України(14 жовтня).