Де козак, там і слава…

А де ж ті козаки? Де? Звичайно ж, у 9-А та 9-В класах Полтавської гімназії № 13. Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України учні ( вибачте, козаки) цих класів схрестили шаблі. Для 9-А змагання були принциповими: амбітних за характером, їх влаштовувала тільки перемога. Вони й досі не забули минулорічну нічию, тому готували вишиванки заздалегідь. Діти добре запам’ятали стару козацьку приказку: « Не хвались, ідучи в бій, а хвались, ідучи з бою.»
     Традиційно квіз готувала класний керівник 9-В й одночасно вчитель української мови та літератури Шостак Лариса Іванівна. Але ж цього разу питання були складнішими й різноманітнішими. А як же по - іншому? Козаки ж подорослішали на рік! Та й ведучою була не Лариса Іванівна, а її колишня учениця, а нині студентка Полтавського педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Яна Артурівна Юхименко. Як це чудово, коли учень іде стежиною свого улюбленого вчителя.
     Отже, гра почалася… Уперед, шаблі до бою! 9-А відразу почав наступати. Так, питання були складні, але нещодавня мандрівка до Запорозької Січі допомогла дітям, та й підтримка уболівальників була надійною.
     А з якою насолодою співали підлітки козацькі пісні! Ось вона - гордість гімназії! Ось вона - гордість та слава України! І не важливо, що на цього разу переміг 9-А ( хоча, звичайно, для дітей та їхнього класного керівника дуже важливо), а важливо те, що козацький дух, козацька відвага передались сучасному поколінню, поколінню кіборгів та неформалів, рокерів та «ботаніків». Тому зі святом тебе, Гімназіє! Зі святом вас, наші захисники!