Козацькому роду нема переводу

14 жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні – свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, "Покрови" чи "Святої Покрови".
     Також у цей день в нашій державі офіційно відзначається й День українського козацтва.
А віднедавна на державному рівні 14 жовтня відзначаємо ще й День захисника України, свято усіх наших Героїв. Саме тому для кожного українця це свято має надзвичайно велику цінність, адже поєднує в собі не лише духовну вартість, а й національну ідентичність та давні традиції.
     Тож не дивно, що наші гімназисти теж не залишились осторонь цієї події. Зокрема, учні 5-их класів на чолі зі своїми класними керівниками Шершньовою О.А., Манюненко В.П., Александровою С.Є. та Швидкою Л.В. взяли участь у спортивно-розважальній програмі «Козацькому роду нема переводу». Школярі відвідали Гришкин ліс, що знаходиться в районі Половки нашого міста, і там на лоні чарівної природи поринули в захоплюючий світ козацтва. Діти під час пізнавальної вікторини пригадали, хто такі козаки, чим вони займалися, як жили, у що вірили та чого прагнули. Потім розподілившись на команди – козацькі коші – позмагалися між собою у силі, спритності та швидкості.
     З неабияким запалом п’ятикласники взяли участь у таких конкурсах: «Як козаки картоплю саджали», «Як козаки через річку переправлялись», «Як козаки розминалися», «Як козаки розважалися», «Як козаки гуртувалися», «Як козаки вправністю вихвалялися», «Як козаки на потязі каталися», «Як козаки браталися».
     Лагідне жовтневе сонечко, чудовий краєвид, запах козацької каші, вміло приготованої батьками учнів, дозволили і дітям, і дорослим по-справжньому насолодитися часом, проведеним у колі друзів.
Ще довго пам’ятатимуть гімназисти цей день, хоча уже зараз із нетерпінням чекають на нові зустрічі і приємні враження.