ІНФОРМАЦІЙНА ХВИЛИНКА, ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ГАЯ ФОКСА У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Опубліковано в: Заходи

     4 листопада на уроках англійської мови в 5-11-х класах було проведено інформаційну хвилинку, присвячену святкуванню Дню Гая Фокса у Великій Британії. Розповідь розпочалася уривком з англійської балади:
Remember, remember the fifth of November,
Gunpowder treason and plot,
I see no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
     Ніч Гая Фокса (Guy Fawkes' Night), також відома як Ніч багать (Bonfire Night), — традиційне для Великобританії щорічне святкування (але не державне свято) у ніч на 5 листопада.
Цієї ночі, п'ятої після Хеллоуїна, відзначається провал Порохової змови, коли група католиків-змовників спробувала підірвати Парламент Великобританії в Лондоні. Замах планувався на ніч  5 листопада 1605 року під час тронної промови протестантського короля Якова I, коли в будівлі Палати лордів мали б бути присутніми члени обох палат парламенту й верховні представники судової влади країни.
     Гай Фокс намагався підпалити бочки з порохом у підвалі Вестмінстерського палацу. Один із співучасників  попередив королівського лорда Вільяма Паркера, 4-го барона Монтигла, про вибух, що планувався, і сказав лордові, щоб той не приходив наступного дня до палацу. Лорд вирішив врятувати не тільки своє, але й королівське життя. Він попередив короля, а наступного дня Гай був заарештований і відвезений до Тауера.
В Англії на «Bonfire Night» прийнято запрошувати гостей на святкову вечерю, де головним є спалювання опудала Гая Фокса. Усі гості виходять на вулицю, запускають петарди, підпалюють опудало, розводять багаття та спілкуються між собою. Діти розмальовують обличчя або одягають маски, щасливо бігають навколо багаття, не підозрюючи про справжнє значення цього свята.
     Окрім Британії, день Гая Фокса відзначається і в деяких її колишніх колоніях — в Новій Зеландії, Південній Африці, провінції Ньюфаундленд і Лабрадор (Канада), частині Британських Карибських островів і Австралії.

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки