Заходи з профілактики торгівлі людьми «Люди не товар. Ні! - сучасному рабству»

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має назву – «торгівля людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».
     Торгівля людьми – означає здійснювання з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу
     З метою формування уявлень про торгівлю людьми, розвитку навичок безпечної поведінки, підвищення соціально-правових знань соціальним педагогом Полтавської гімназії №13 Коваль Тетяною Вікторівною з 14 по 16 листопада було проведено групові консультації з елементами тренінгу для учнів 10-х класів на тему: «Люди не товар. Ні! – сучасному рабству»
     Отримавши інформацію з даної теми, учні класу створювали соціальні реклами під гаслом «Скажи «Ні!» сучасному рабству», які були розміщені разом з інформаційною листівкою на 1 поверсі гімназії, для того, щоб інші учні могли дізнатись більше про цю проблему.
      Наприкінці бесіди учням була надана інформаційна листівка, в якій вказані правила та поради для тих, хто вирішить їхати за кордон.
Нагадуємо, що в Україні працює Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів) 527 – безкоштовно з мобільних телефонів.