#СтопБулінг

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

систематичність (повторюваність) діяння;

наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Тобто, законодавчо визначене поняття булінгу не стосується виключно дітей, а охоплює всіх учасників освітнього процесу.

З 30.11 по 10.12 у Полтавській гімназії №13 проходив тренінг для учнів 4-х класів «Стоп булінг»,який організували педагог-організаторка Мусієнко А.М., шкільний психолог Тимошенко А.В.  та соціальний педагог Коваль Т.В. Захід включав в себе теоретичну частину та ігрову. Учні мали змогу брати участь у різних ситуаціях; розплутували «нитку дружби» з різними побажаннями та для закріплення матеріалу; переглядали цікаві відео з даної теми від гімназійного самоврядування. Тренінг пройшов легко та цікаво для кожної дитини.

Ми проти булінгу!!!!