НА ГОСТИНУ ДО КОТЛЯРЕВСЬКОГО

21 листопада цього року учні 9-А класу разом з учителем української мови та літератури Манюненко Вікторією Петрівною відвідали музей-садибу Івана Котляревського. Цей похід відбувся не просто так. Зараз дев’ятикласники розпочинають вивчати на уроках української літератури творчість видатного майстра слова.
     Екскурсія музеєм справила на молодь неабияке враження. Діти довідалися багато цікавого про особисте життя й творчість автора знаменитих «Енеїди» й «Наталки Полтавки». Побачили хатину, в якій народився, тривалий час жив і працював письменник, ознайомилися з речами, якими користувався Іван Петрович, почули захоплюючу розповідь про маловідомі факти з життя «зачинателя нової української літератури». Дівчата й хлопці змогли не просто побачити й послухати, як жили люди за часів Котляревського, а й самі спробували повправлятися з деякими речами вжитку того періоду. Так ось  Віталіна Кобець переконалася, що не так уже й просто доводилося жінкам прасувати білизну, користуючись важким праником, або ж виймати з печі чавунці за допомогою рогача чи лопати.
     А розповідь про традиції, обряди, правила спілкування в родині Котляревських викликала в юних полтавців щирий сміх і здивування. Гімназисти із задоволенням ловили кожне слово екскурсовода й задавали чимало питань про те, що цікавило їх найбільше.
     Нікого не залишила байдужим ця екскурсія. Сподіваємось, що і творчість Івана Котляревського теж прийдеться підростаючому поколінню до душі.