"Сміється той, хто сміється останнім"

Tensię śmieje, kto się śmiejeostatni. Сміється той, хто сміється останнім - улюблене прислів'я учениці 10-Б класу Вікторії Майстренко. А все тому, що у дівчини бували моменти у житті, коли, каже, доводилося засмучуватися через власну самовпевненість ?
Вікторія розповідає, що їй подобаються іноземні мови ?, тому коли запропонували вчити польську, вона погодилася, не роздумуючи.
?️- Я вирішила написати наукову роботу для конкурсу-захисту дослідницьких проектів МАН. У роботі я порівняла характеристики крилатих виразів, приказок та прислів'їв в українській та польській мовах. Ця тема мені здалася цікавою. Завдяки їй я дізналася багато чого про культурне життя в Польщі.
Готувалася до конкурсу Вікторія вдома ? протягом останніх 4 місяців. Також ходила до школи на консультації з науковим керівником Анастасією Пугіною.
?️- Мабуть, найважчим завданням для мене було продемонструвати свою роботу гідно, адже через хвилювання з голови вилітало геть усе.
Науковий керівник Анастасія Пугіна розповідає:
?️- Особисто в мене підготовка до конкурсу почалася ще задовго до його початку. В голові час від часу з'являються ідеї та теми робіт, які хотілося б дослідити. Дякуючи моїй учениці Вікторії Майстренко, ми обрали таку тему, яка є цікавою та актуальною для сучасної молоді, а власне: "Крилаті вирази в сучасній польській та українській мові".
Найважче в роботі для Вікторії, каже Анастасія Пугіна, було підготувати презентацію та постер польською мовою, бо вивчення мови вони почали не так давно, лише в цьому році, але, не дивлячись на це, вони досягли чудових результатів та бездоганно виконали завдання.
Коли десятикласниця дізналася про свою перемогу ?в першому етапі МАН, дуже зраділа ?
?️- Звичайно, це була радість. Хто не радітиме перемозі? Також я вдячна вчителям, які мене підтримували в цей момент.
Вікторія Майстренко говорить, що планує вивчати польську мову і надалі.
?️- Хотіла б завітати на якийсь фольклорний фестиваль у Польщі. Хочеться краще познайомитись з культурою країни, мову якої я вивчаю.
Бажаємо успіхів та перемоги Вікторії Майстренко та її науковому керівникові Анастасії Пугіній на обласному етапі конкурсу-захисту наукових робіт МАН!