Заходи присвячені акції «16 днів проти насильства»

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в Полтавській гімназії №13 проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї та учнівському середовищі.
     Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
    Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги учнів до проблеми подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація уваги до проблем насильства в сім’ї та захисту прав дітей.
    Тому в рамках акції у Полтавській гімназії № 13 пройшли різні заходи, що спрямовані на профілактику та подолання проявів насильства в дитячому середовищі. Зокрема соціальним педагогом були проведені: виставка малюнків під гаслом «Ми проти насильства в родині!» та групові консультації з елементами тренінгу для учнів 8-х класів під назвою «Ми проти насильства!». Учням була надана інформаційна листівка, в якій розкрите поняття «насилля», його види, описані поради як уникнути конфлікту.
    Також учні малювали соціальні реклами та плакати із закликами бути толерантними та терплячими один до одного та уникати розповсюдження насильства в дитячому середовищі.
   Насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.
Досягнення позитивних результатів у протидії насильству в сім’ї, щодо жінок та дітей можливе тільки за умови соціальної підтримки та толерантного ставлення один до одного.
    Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!