Заходи з профілактики ВІЛ/СНІДу (присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом – 1 грудня)

1 грудня, щороку, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Він став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров'я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.
     СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.
     Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Щоб краще уявити собі масштаби епідемії СНІДУ нерідко використовують аналогію з айсбергом. Виявлених на сьогоднішній день хворих (більше 800 тис.) вважають верхівкою айсберга. Підводна його частина, найближча до поверхні, умовно позначає нерозпізнану групу хворих і осіб з так званими СНІД - асоційованими захворюваннями - приблизно 5-6 на кожен розпізнаний випадок. Основна глибоководна частина айсберга - це люди в яких поки немає ніяких ознак хвороби, але вони вже заражені ВІЛ і в недалекому майбутньому в них варто очікувати розвитку хвороби. По оцінках учених, таких людей у 50-100 разів більше, ніж виявлених хворих на СНІД.
     Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому, а отже, з'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ для особистості та суспільства.
     Тому перейнявшись цією глобальною проблемою, з 1 по 10 грудня 2016 року в гімназії № 13 проведено групові консультації з елементами тренінгу для учнів 9-х класів під назвою «Жити в світі, в якому є ВІЛ» з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та формування толерантного ставлення до хворих на ВІЛ. У ході бесід було проведене анкетування учнів на тему: «Шляхи передачі ВІЛ», що спрямоване на перевірку обізнаності учнів проблемою.
Діти створювали соціальні реклами під гаслом «Захисти себе від ВІЛ», які були розміщені разом з інформаційною листівкою на 1 поверсі гімназії, для того, щоб інші учні могли дізнатись більше про цю проблему.
     Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, вона символізує розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі. Тому наприкінці заходу учні отримали червоні стрічки як символ розуміння та моральної підтримки хворих на СНІД та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих.
Всі разом ми зможемо привернути увагу до цієї проблеми та подолати епідемію якомога швидше, чим збережемо здоров’я своє та своїх близьких та рідних.