Вітаємо учнів гімназії - переможців ІІІ Конкурс соціальної реклами!

Викладачі кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провели ІІІ Конкурс соціальної реклами, що покликана популяризувати читання серед молоді. До участі приймали проєкти у форматах плакату, буктрейлера, коміксу й відеоролика від учнів і студентів навчальних закладів різних типів.
     Традиційно переможців творчого змагання оголошують до Міжнародного дня дарування книг 14 лютого. Цьогоріч на розгляд журі конкурсу надіслали більше 60 проєктів від вихованців навчальних закладів Полтави, Кременчука, Хоролу, Лубен, Миргородського району, Дніпропетровської області й Запорізького національного університету.

Категорія «Відеоролик»
Учнівське самоврядування Полтавської гімназії №13 «13ВОРД»
Відеоролик «Шкільний книжковий ревізор»
(Полтавська гімназія №13)

Номінація: «Читати – це модно»
Віталіна Панасюк, Марія Флока
Відеоролик «Будь сучасним – читай»
(Гурток "Школа журналістики" Полтавська гімназія №13)

Вітаємо вихованців гуртка "Школа журналістики" Панасюк Віталіну, Флоку Марію та Сидоренка Михайла! Вони стали кращими у номінації "Читати - це модно", категорія "відеоролик" обласного III Конкурсу соціальної реклами!
Проєкт «Будь сучасним – читай»

Реалії книжкової галузі в Україні нині: зменшуються тиражі та закриваються книжкові магазини; гаджети поступово перемагають активне читання. У свою чергу, нехтування читанням призводить до того, що в Україні низький рівень культурної освіченості. Автори цього проєкту працювали над проблемою відсутності бажання читати. Мета творчої роботи – пояснити навіщо та як популяризовувати читання, яке впливає на грамотність населення, саморозвиток, кар'єрний ріст, відповідає за розвиток мислення, ерудицію, здобуття нових навичок, збагачення словникового запасу тощо.
Автори проєкту впевнені, що книга в руках може стати новою модою.

Категорія «Плакат»
Анастасія Говтвяниця
Плакат «Хочеш пізнати світ – читай книжки»
(Гурток "Школа журналістики" Полтавська гімназія №13)

Навіщо нам потрібно читати книги?
Учениця 7-А класу 13 гімназії Анастасія Говтвяниця у своїй творчій роботі відобразила невеличку добірку своїх улюблених перлин народної мудрості, присвячених книжціЗнання – сонце, книга – вікно; книга – твій друг, без неї, як без рук; книга – міст у світ знань; день без книги, що день без сонця;  книга ростить людину.
Анастасія переконана, що книги – наші друзі і порадники, які навчають жити, виховують, застерігають від пасток.

У конкурсі Насті допомагала вчитель образотворчого мистецтва Тетяна Лимар.

Вихованці гуртка «Школа журналістики»
Плакат «Книга – безкінечний заряд енергії»
(Полтавська гімназія №13)
Проєкт «Книга – безкінечний заряд енергії».

Ще й досі шукаєте потрібну інформацію в гаджетах? Відсутність інтернету, розряджена батарея, невдалий розмір шрифту - далеко не весь перелік незручностей під час користування мобільним телефоном. Гуртківці «Школи журналістики» 13 гімназії впевнені, що справжню книгу ніколи не замінить цифровий аналог. Мета їхньої творчої роботи – показати, що паперова книга приємна на дотик; завжди отримуєш задоволення від того, що береш її в руки, гортаєш гарно оформлені сторінки, звертаєш увагу на обкладинку, палітурку; книга ніколи не розіб'ється, якщо випаде з рук. Паперову книгу можна відкрити і читати в будь-який момент і будь-де, не хвилюючись, що може розрядитися батарея.

Втілити ідею в життя допомогли вчитель образотворчого мистецтва Наталія Кривенко та вчитель інформатики Максим Великолуг.

Софія Берегових
Плакат «Чому читати-це кльово?»
(Полтавська гімназія №13 )