Вічний студент...

Для чого учням канікули? На це питання всім відома відповідь: щоб подорожувати, відпочивати, зустрічатись із друзями. До речі, саме в подорожах полюбляє проводити свій вільний час 9- А. Але ж тоді до чого тут назва « Вічний студент»? Про що йдеться?
    А справа в тому, що вчитель української мови та літератури Шостак Лариса Іванівна запропонувала дітям здійснити віртуальну мандрівку у 18 століття й ознайомитися з творчим шляхом Григорія Сковороди. Тобто ніяких квитків, валіз, ожеледі, замість цього – затишна обстановка 40 кабінету й учитель, який виконує роль гіда. « З усіх утрат втрата часу найтяжча»,- писав колись Григорій Сковорода. Тож…поїхали!
    Із самого початку екскурсії діти були занурені в атмосферу зацікавленості й натхнення. Учитель, пробачте, гід у формі бесіди, яка інколи переходила в дискусію, донесла до учнів усі перипетії долі мандрівного філософа. 9-А клас – клас поглибленого вивчення англійської мови, тому учням було дуже корисно дізнатись, що Григорій Савич був не лише філософом, поетом та педагогом, але ще й поліглотом: володів латинською, грецькою, польською, церковнослов’янською та німецькою.
Із фільму «Відомі українці» діти дізнались, що письменник так і не закінчив Києво-Могилянської академії, тому й вважається «вічним студентом». Дехто з підлітків навіть зрадів: « Так можна не вчитись і стати філософом?» Тому Лариса Іванівна пояснила учневі, що вічний студент тому й зветься вічним, що процес навчання ніколи не завершується, продовжується все життя.
    Росія, Угорщина, Італія, Австрія… Це тільки неповний перелік країн, у яких працював філософ і які були раді бачити митця серед своїх громадян. Але  Григорій Сковорода завжди залишався вільною людиною й патріотом рідної землі. Якби зараз усі були такими, як Григорій Савич, Україна давно б була справжньою європейською державою.
    І наприкінці мандрівки Лариса Іванівна порадила дітям: «Не шукайте щастя за морем, а знаходьте щастя в рідному краї, як це робив наш земляк Григорій Сковорода!»