Художня гімнастика загартовує характер - Катерина Жила

Художньою гімнастикою учениця 5-В класу Катерина Жила займається з 5-ти років.
- Одного разу звернула увагу на виступ маленької дівчинки-гімнастки мого віку і одразу закортіло повторювати за нею вправи, які вона виконувала. Зважаючи на моє величезне бажання, батьки записали мене до секції з художньої гімнастики. Спочатку це були заняття для початківців, але мені хотілося випробувати свої можливості і брати участь у змаганнях.

Свою спортивну кар’єру Катя розпочала в ДЮСШ №4.
- Перші мої тренування вимагали старанності, наполегливості та уважності. Спостерігаючи за старшими гімнастками, ставила собі за мету – досягти їхнього рівня. Я із захопленням дивилася виступи дівчат з предметами: скакалкою, обручем, м’ячиком, стрічкою та булавами.

Тренується талановита гімнастка щодня.
- Спочатку обов’язково потрібно виконати всі вправи для розігріву м’язів та гнучкості. Потім приступаємо до відпрацювання нових гімнастичних елементів, які в результаті складаються в новий виступ на килимі. Кожне тренування потребує фізичної витривалості та розуміння всієї складності та суті елементів, яких я виконую. Під час виступу на змаганнях судді оцінюють складність програми: техніку виконання та техніку роботи з предметом. Також артистизм, хореографія та, нажаль, кількість зроблених помилок впливають на загальну кількість балів за виступ.

Художня гімнастика, на думку п'ятикласниці, доволі нелегкий вид спорту.
- Це своєрідне поєднання атлетизму з артистичністю та музикою. За витонченістю та грацією гімнастки замаскований напружений навчальний режим. За нібито легким виконанням номерів – декілька місяців важких тренувань. Важливу роль відіграє вибір образів та музичних супроводів. Адже кожен виступ - це як маленька історія з почуттями та переживаннями, які передаються за допомогою рухів та предметів.

Катя брала участь у багатьох змаганнях, як у всеукраїнських так і в міжнародних, які проводилися в різних містах нашої країни.
- Харків, Березань, Вінниця, Нікополь, Запоріжжя, Світловодськ. Побувала в Молдові м. Тирасполь. За результатами змагань посідала призові місця I, II, III. Звичайно були і розчарування, коли отримувала тільки грамоту за участь. Кожне змагання – це неоціненний досвід, який в подальшому стає основою для нових звершень.

П’ятикласниця розповідає, чим саме їй подобається художня гімнастика.
- Художня гімнастика - це грація та невпинна робота над собою, баланс між спортом та мистецтвом. А ще художня гімнастика загартовує характер.

Бути художньою гімнастко може не кожен. Адже потрібно докладати чимало зусиль, вважає Катя.
- Гімнастки повинні володіти гарною гнучкістю, розтяжкою, стрункою фігурою, гарною координацією рухів. Якщо гімнастка не володіє цими якостями, то майже всього можна досягти шляхом регулярних тренувань під керівництвом професійного тренера.

Крім того, гімнастки обмежують себе в їжі.
- Вага повинна відповідати зросту спортсменки. Що стосується мене, то я можу зменшити кількість вживання булочок, але загалом харчуюсь повноцінно, - говорить Катя Жила.

Дякуємо Каті за цікаве інтерв’ю і бажаємо успіхів і тільки перемог не лише у спорті, але і в житті!