Тиждень іноземних мов

Традиційно у лютому в Полтавській гімназії №13 проходить тиждень іноземних мов, представлений англійською, німецькою, французькою та польською мовами. Перші кроки в опануванні мови роблять учні початкової школи. Вони й розпочали тиждень святковою програмою, присвяченою зимовим святам. На сцені лунали пісні, вірші, розігрувалися сценки, були представлені хореографічні номери про Новий рік, Різдво та День Святого Валентина. А наприкінці свята дітям була запропонована ігрова програма на знання англійської мови. Тож свято було не лише розважальне, а й пізнавальне та розвиваюче. Підготували свято учителі
Кабанець Т.О., Капустян Ю.М., Касьянова Н.В., Костенко Н.О., Балабас В.В.
     Досить незвичайним виявився захід “Ми – різні, ми - рівні, ми – разом!”(учитель Ляшенко О.В.) – імпровізований «суд присяжних». Розглядався “судовий позов” проти англійської мови, що стрімко випередила всі інші мови і стала найпоширенішою і найвпливовішою у світі. На екрані блискавично змінювалися колажі із пейзажами британських, французьких та німецьких місць і знаних у світі персоналій. Лунав французький шансон, німецька класика й англійський рок та, головне, лунали іноземні мови. Попри те, що позиції англійської мови на “суді” видавалися непохитними, разом з тим її чекала гідна відсіч з боку захисників німецької та французької мов. Запам’яталися сучасна німецькомовна жартівлива пісенька “Три китайці”, вірш “Чи важка німецька”, всесвітньовідомий уривок з казки “Попелюшка” та лірична франкомовна пісня. А примирила усіх у лінгвістичному “суді” найповажніший свідок – давня покровителька європейських мов пані Latina, яка зрештою обняла і прихистила біля себе усі три мови, усі шляхи яких, як відомо, ведуть таки до Риму. І особливо всіх вразила учениця 7-го класу Жирова Д., яка виконала фінальну пісню «Ах, карнавал» трьома іноземними мовами та самотужки переклала цей хіт українською мовою.
    Різноманітними та цікавими були заходи, проведені у класних кімнатах – позакласний захід для учнів 8-В класу “Шекспір та сучасний кінематограф”, де учні могли ознайомитися з творчістю відомого драматурга та інтерпретацією його твору “Ромео та Джульетта” сучасними режисерами(учитель Браташевська Т.Б.); вікторина “Найрозумніший” на найкращі знання англійської мови серед учнів 5-х класів(учитель Макаренко С.В.); вікторина “Що ти знаєш про англомовні країни?”(учитель Кухарчук О.П.), у якій змагалися команди 9-А, 9-Б та 9-В класів; вікторина на кращого знавця Польщі серед учнів 10-х класів(учитель Пугіна А.Г.). Оскільки тиждень іноземних мов припав на День Святого Валентина, цю подію не могли оминути учні 6-В класу. Вони вирішили перевірити свої знання про це свято та його традиції і взяли участь у конкурсній програмі “День Святого Валентина. Історія та традиції”(учитель Богдан Л.В.). А учні 7-А класу взяли участь у грі Клубу веселих та кмітливих французькою мовою. Діти були поділені на дві команди, кожна з яких мала свою назву, девіз та капітана. Програма змагань складалась із декількох конкурсних завдань: ребусів, шарад, граматичних завдань на кмітливість, загадок, описів малюнків, конкурсів капітанів та інших.
     Поряд з позакласними заходами були проведені й цікаві та незвичайні уроки, які надовго запам’ятаються учням. Це урок-захист проектів “Якою я бачу свою школу. Що я пропоную в ній змінити.”(учитель Мар’єнко О.О.), на якому учні 7-Б класу представили своє бачення сучасної школи; урок-презентація “Німецькомовні країни”(учитель Ігнатович Л.С.), під час якого учні 11-Б класу здійснили віртуальну мандрівку Люксембургом, Ліхтенштейном, Швейцарією, Австрією і, звичайно ж, Німеччиною.
     Такі тижні є надзвичайно корисними, бо дають змогу вкотре нагадати про необхідність вивчення іноземних мов, які є ключем до успіху в сучасному світі.