Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/695

СЛОВО ДО СЛОВА – ЗЛОЖИТЬСЯ МОВА

З 20 по 24 лютого в нашій гімназії проходив тиждень української мови і літератури. Традиційно у цей період учителями-словесниками проводяться різноманітні виховні заходи, мовно-літературні вікторини, пізнавально-розважальні програми, відкриті уроки тощо. Нинішній рік не став винятком. Учні вкотре переконалися, що знати рідну мову, поважати її, спілкуватися нею – це обов’язок кожного з нас.
     20 лютого для учнів 6-А класу вчителем Манюненко В.П. була проведена пізнавально-розважальна програма «Слово до слова – зложиться мова». Діти під час гри пригадали основні поняття з фонетики, морфології й синтаксису, позмагалися в розгадуванні криптограм, поринули в багатий світ прислів’їв та приказок, а головне – зрозуміли, що рідна мова таки найкраща серед усіх інших мов.
      21 лютого учні 9-А класу мали можливість перевірити свої знання з мови під час написання аудіодиктанту «Цінність рідної мови», організованого для них учителем Манюненко В.П., а учні 6-В класу на виконання листа ПОІППО № 290 «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови» писали «диктант єдності» «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Цього ж дня учні 5-Б класу взяли участь у конкурсі на найоригінальнішу закладку для книги, який підготувала й провела для своїх вихованців класний керівник Манюненко В.П. Діти дуже творчо підійшли до участі в цьому змаганні: були на ньому представлені закладки, вишиті бісером, виготовлені з фетру, кольорового паперу й картону в стилі орігамі, виплетені зі стрічок. А який вигляд мали дитячі роботи! Фантазії не було меж: усі присутні могли побачити горнятко кави з ніжною пінкою, ріжок морозива, летючу мишу, сову, малого песика, нічного привида й багато іншого не менш цікавого. Переможцями тут стали Дорошенко Андрій та Скрипник Анна. А от учні 5-В та 5-Г класів визначали між собою переможця у мовознавчому турнірі «Мово українська, гордосте моя!», котрий організувала й провела вчитель Швидка Л.В.
    22 лютого 2017 року на учнів 7-Б класу чекала несподіванка – урок української мови було розпочато з лінгвістичної гри «Мова чудова». Діти побували в ролі редакторів, перекладачів і навіть схрестили шаблі в поетичній майстерності. Дізналися про складні випадки вживання деяких слів, як уникати поширених мовних помилок при наголошуванні слів, їх написанні, уживанні сталих висловів тощо. І дійшли висновку: щоб уміти користуватися потужним мовним арсеналом, треба мову невпинно вивчати, виробляти до неї чуття. Учні 6-В класу взяли участь у мовознавчій грі «Знати українську – це модно!», яку підготувала й провела вчитель Манюненко В.П. Дітям були запропоновані такі конкурси: «Швидкісний експрес», де учні намагалися якомога швидше дати відповідь на поставлене питання; «Така цікава буква А», де треба було пригадати й записати якнайбільше іменників у початковій формі, до складу яких входило б одразу дві літери А; «Відгадай прислів’я», де із записаних навмання слів необхідно було скласти прислів’я і пояснити його зміст; «Битва паронімів»; «Відгадай криптограму». Не дивлячись на те, що учні 6-В переважно російськомовні, але після участі у цьому змаганні переконалися, що знати українську – це, дійсно, модно! А от для учнів 6-Б класу вчитель Пасішний С.О. підготував пізнавально-розвивальну вікторину «Літературна Полтавщина». Діти ознайомилися з видатними письменниками-земляками й поринули в захоплюючий світ їхніх творів.
23 лютого учні 7-В класу взяли участь у філологічній грі «Любіть Україну і мову її солов’їну», проведену вчителем Швидкою Л.В., учні 8-Б класу побували на засіданні літературної кав’ярні «На каву до Полтави», котре організувала й провела вчитель Скоробогатова М.Д., а учні 5-Б класу разом із учителем Манюненко В.П. представили на розсуд запрошених гостей відкритий урок-подорож з теми «Узагальнення вивченого з фонетики й орфоепії».
      24 лютого для учнів 7-А та 7-Г класів була проведена лінгвістично-пізнавальна гра «Орел і решка», котру підготувала й провела вчитель Якубенко О.В. Під час цієї гри школярі пригадали й систематизували все раніше вивчене з теми «Прислівник».
      Усі заходи були проведені на високому рівні, і всі, хто був на них присутній, ще раз упевнилися в тому, що «кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта», як сказав колись Олесь Гончар.

Галерея зображень

{gallery}695{/gallery}