НАМАЛЮЮ ТОБІ…

Опубліковано в: Заходи

     27 лютого 2017 року в затишній виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся етнографічний інтерактивний захід: «Народне житло. Різьба і розпис на дереві». Його учасниками стали учні 5-Б класу нашої гімназії. Організувала цю зустріч для своїх вихованців класний керівник Манюненко Вікторія Петрівна, а провела – завідувач науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Марія Пісцова. Захід проходив у рамках музейної програми: «Етнографічні студії з Полтавським краєзнавчим».
    На початку зустрічі діти прослухали невелику розповідь про традиційне хатнє начиння Полтавщини з дерева, оздоблене різьбою і розписом, що супроводжувалася постійним відеорядом. Потім пані Марією п’ятикласникам був запропонований блок інтерактивних завдань: «Скриня моя мальована», «Етнографічне лото», «Ланцюжок» та інші.
      Та найбільш захоплюючим і неймовірно цікавим виявився майстер-клас з розпису на дереві з Лідією Олексіївною Орел, учителем-методистом дитячої художньої школи м. Полтави. Юні гімназисти дуже уважно слухали майстра і буквально «ловили» кожне її слово, адже так цікаво розповідала Лідія Олексіївна про всі секрети розпису на дереві. А потім кожен із присутніх самостійно під чітким керівництвом педагога розмалював дерев’яну лопаточку, якою в майбутньому можна буде користуватися на домашній кухні. Дівчата і хлопці одразу ж поринули у неймовірний світ мальованого дива і на їхніх «шедеврах», немов справжні, з’являлися червонобокі яблучка й зелене листячко. Кожен впорався із завданням блискуче. Діти забрали лопатки із собою і переконували всіх, що обов’язково користуватимуться ними в подальшому.
      Дуже захоплюючим і незвичним виявився цей захід. Учням сподобалося усе, що вони побачили й зробили. І нова зустріч уже не за горами. Тож, продовження буде…

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки