«Я на гору круту крем’яную Буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, Буду пісню веселу співать…»

Ці слова із твору Лесі Українки стали епіграфом до виховного заходу «До Лесиного віночка», проведеного в 4-Б класі бібліотекарем гімназії Тен Т. А.
25 лютого виповнилося 146 років з дня народження великої доньки українського народу, незламного борця за незалежність України Лариси Петрівни Косач-Квітки, яка творила під псевдонімом Леся Українка. У 9 років Леся вже писала чудові вірші, блискуче виконувала музичні твори на фортепіано, знала 8 іноземних мов. Усе перекреслила тяжка хвороба, яка стала справжнім вироком. Подальше життя Лесі Українки пройшло в боротьбі: за своє здоров’я, за волю і щасливе майбутнє українського народу. Але вона не схилилась перед ударами долі. Її мужність, нескореність і сила вражала сучасників. І.Я. Франко писав про неї так: «Це чи не єдиний чоловік в усій українській літературі…»
   Під час заходу діти переглянули короткий відеофільм про життя і творчість великої поетеси, потім зачитали її твори напам’ять. На хвилинці релаксу під пісню «Місяць яснесенький» (сл. Лесі Українки, муз. Я. Степового)у виконанні Н.Матвієнко та хору ім. Г. Верьовки діти відпочивали, поклавши голівки на парту. Атмосфера в класі була теплою та приємною. Зі словами подяки за цікавий захід виступила заступник директора з виховної роботи Л. А. Бойченко, яка була присутня на святі.