Вчимося у кращих

1 березня 2017 року у Київському університеті ім. Б.Грінченка відбулася зустріч керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва з директором фінської гімназії Арі Покка, президентом Міжнародної асоціації директорів, автором книги «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи». На цьому заході побував і наш директор Наталія Володимирівна Орловська.
      Арі Покка- виконавчий директор гімназії Шильдт, одного з найбільших навчальних закладів Фінляндії, керівник, який впливає на освітню політику, лектор, письменник, добре відомий як у Фінляндії, так і за її межами. Протягом своєї двадцятирічної кар’єри він значною мірою вплинув на умови роботи директорів шкіл та їхню підготовку.
Арі Покка розповів про високий авторитет вчителя в Фінляндії, про ставлення суспільства до педагогів, до школи, про те, яким чином освітня модель стала державним брендом.
       Реформа в освіті у Фінляндії відбувається уже більше 50-ти років, але ще не все зроблено, відзначив оратор. З його точки зору, щось змінюючи, краще дотримуватись еволюції, а не реформи, тобто іти вперед невеликими кроками, а не стрибками.
       Школа у Фінляндії має право самостійно формувати навчальні плани, опираючись на свої потреби і специфіку. У країні вважають, що вчителі настільки професійні, що самі можуть складати навчальні плани.
       Приємно вразила позиція Арі Покка щодо рейтингування шкіл. Він вважає, що рейтинги-це дуже відносне поняття і в повній мірі не показує всі сторони роботи навчальних закладів. Фахівці фінської освіти одностайні у своєму переконанні, що школи не повинні конкурувати.
      Анкетування показало, що 30% учнів старших класів Фінляндії хочуть бути вчителями. Це настільки красномовний факт, що не вимагає жодних коментарів! Як хочеться дочекатися часу, коли і наші учні мріятимуть про професію учителя!
       Багато викликів є у сучасному світі. Наші учні повинні стати громадянами світу! Цю думку Арі Покка повністю розділяють наші директори, вчителі.
Великий емоційний і інтелектуальний заряд отримала Наталія Володимирівна на цій зустрічі.