Фотовиставка «Український єврейський сімейний фотоальбом»

23 березня наші учні в рамках співпраці гімназії з Полтавським національним технічним університетом ім. Ю. Кондратюка відвідали міжнародну фотовиставку «Український єврейський сімейний фотоальбом». Для мотивації підвищення освітнього рівня молоді екскурсія велася англійською мовою.
     Організатором виставки виступила міжнародна громадська організація «Сепігора» (м.Відень, Австрія). Вона займається дослідженням і популяризацією історії єврейського народу в Європі в XX ст. Працівники «Сепігора» узяли понад 1200 інтерв’ю в літніх євреїв, відсканували їхні сімейні фотографії, на основі деяких розповідей створили анімаційні короткометражні фільми.
     Виставка «Український єврейський сімейний альбом» складається з двох частин: мирний період та «темні часи». В експозиції представлені світлини та історії євреїв, що жили в Україні напередодні, під час та після Другої світової війни: спогади про дитинство, сімейні традиції, улюблені справи, плани на майбутнє, поневіряння під час окупації, служба в Червоній армії, трагічна загибель членів родини.
    Усі події XX століття євреї переживали разом із українськими співвітчизниками. Історія Другої світової війни, Голокосту і Голодоморів - наша спільна історія. Метою виставки є демонстрація нерозривності історії двох національностей, які мешкали в одній країні.
    Підчас екскурсії виставкою гімназисти почули розповіді студентів гуманітарного факультету про історії їхніх родичів, сусідів, знайомих і незнайомих людей, українців і євреїв, та побачили їхні світлини.
Інформація на стендах була представлена українською та англійською мовами.
    Учні були вражені трагічними подіями в долях співгромадян, із захопленням знайомилися з подіями тих часів, а наприкінці залишили схвальні відгуки щодо відвіданої виставки.