Писанка: традиції і сучасність

Люди звичай бережуть, –
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.

Розпочався великодній тиждень. Тому в ці передсвяткові дні, а саме 10 квітня 2017 року, у затишній залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся етнографічний інтерактивний захід «Писанка: традиція і сучасність». Учасниками його стали учні 5-Б класу Полтавської гімназії №13, який організувала для своїх вихованців класний керівник Манюненко Вікторія Петрівна, а провела – співробітник музею Марія Пісцова.
   Діти мали можливість прослухати розповідь з фоторядом про писанку – маленький високомистецький твір, який крокує від України стежками Європи й Америки, Канади аж до далекої Австралії, розповідаючи про невмирущість вічно живого духу Матері-України; про святкування Великодніх свят на Полтавщині, історію виникнення писанок, регіональну символіку малюнку, кольору, технологію виконання.
   Також п’ятикласники взяли участь у таких пізнавально-розважальних конкурсах як «Писанкові барви», «Етнографічне лото», «Відшукай символ» та інших. Та найбільш очікуваним був майстер-клас з виготовлення крапанки, який провела для гімназистів уже знайома викладач художньої академії мистецтв Лідія Олексіївна Орел.
Неабияке задоволення отримали дівчата й хлопці від цього неймовірно захоплюючого творчого процесу. Кожен створив свій унікальний «шедевр», який забрав із собою додому, щоб символ Великодня ще довго радував око й нагадував про приємно проведений час.
                                                   Вітаємо всіх з прийдешнім святом і
                                                   Мир хай буде всім сьогодні,
                                                   Сонце сяє хай з небес!
                                                   Бо світле свято Великоднє