Не в "Софіївку" єдину! А й у мальовничий Букський каньйон хочеться повертатися знову і знову!

Опубліковано в: Заходи

     На вулиці нарешті стало тепло, дерева та квіти розквітли й радують приємним ароматом, і тому учні 7-В, 7-Б, 5-Г та 10-Б класів вирішили відволіктися від щоденних шкільних буднів, зібратися компанією друзів, відпочити, відвідавши мальовничі місця нашої країни.  
     Передтравневий уікенд почався в Національному дендрологічному парку Софіївка –  раю для відпочинку, куди всі ми потрапили ще до відкриття. Перше, що приємно вразило, –  ідеальна чистота, де плавають лебеді та качки, бігають білочки, собачки та коні. Згодом від екскурсовода ми дізналися, що тут росте понад 1700 видів різних дерев, кущів і трав, привезених  із різних куточків світу. “Софіївка” вражає масштабами, величчю, вишуканим смаком. “Якихось там” 150 га землі, де кожен сантиметр дивує своєю витонченістю, вражає розмаєм фігур античних героїв та богів, приголомшує бризками величі водопадів, заспокоює дзюркотінням струмків, милує затінком альтанок. Чого вартий хоча б вид з Бельведеру на Нижній став із фантастичним фонтаном “Змія”. Струмінь цього водограю сягає 20 метрів у висоту й не потребує жодних “штучних” насосів. Або Крітський лабіринт, де складається враження, що тут весело побавилися велетні, кидаючись здоровенними брилами. За хаосом ховається тонкий розрахунок. Або гуркіт води в Громовому гроті Каліпсо. До речі, на стіні цього гроту викарбувано польською приблизно такі слова: “Облиш тут свої турботи й нещастя і йди собі щасливим, якщо ж ти прийшов сюди щасливим, будь таким довіку”. Щоправда, самому Феліксові Потоцькому, який подарував цей фантастичний парк своїй коханій, грецькій рабині Софії, грот щастя не приніс.  Про Софіївку можна багато говорити,  але краще все побачити на власні очі.
     Але перед нами був ще об'єкт, про який ми раніше зовсім нічого не чули, - Букський каньйон. Це природне диво сформувалося в   протерозойських гранітах, яким на сьогоднішній день вже 2 млрд. років. Його довжина – 5 км, ширина – 80 м, висота –25 м. Природність і краса цієї території зачарувала з першого погляду. Відразу перед очима постали неймовірні краєвиди, створені природою – великими брилами каміння та швидкими потоками річки Гірській Тікич. Спочатку в нас був дуже смачний обід, ми втратили відчуття часу та відчували задоволення й абсолютний душевний спокій. Потім, коли ступили на схили каньйону, здалося, що ми потрапили в казку: нас радо зустріли чудернацькі мешканці, риси яких можна побачити в контурах каміння, – кам’яне обличчя індіанця, обриси кам’яних баб. «Маленька Швейцарія», скелі, водопад «Вир», Буцька ГЕС, «Український Стоунхендж", старий водяний млин, старі розвалини – усі ці місця, привабили нас. А скільки було зроблено фотографій! І як же переживали за нас учителі! По дорозі ми зустріли скелелазів та людей на човнах. Потоки води стали спокійнішими й перейшли в ледве рухливе русло. Нам дуже сподобалося це затишне місце. Навіть трохи стало сумно, що не можемо залишитися, та насолодиться красою природи. На тлі могутніх скель усе здалося таким крихітним і непомітним. Немає повсякденності, турбот, шумного мегаполісу, і мозок просто відключається. Прекрасна природа, спів птахів і неймовірна атмосфера розслабляє для повного відпочинк  як душі, так і тіла! Трошки відпочивши, повалявшись на галявині, ми повернулися назад до автобуса.
     Ось така захоплююча подорож  у нас вийшла! Надихалися, надивилися й у  повному емоційному задоволенні  поїхали до рідної Полтави, зробивши зупинку в Києві, де змогли від душі ще раз розважитися. У котрий раз переконалися, що живемо в такій мальовничій країні. Від нас вимагається лише берегти те, що у нас є! Побачивши ці дива природи, що дійшли до нас із давніх років, хочеться приїхати сюди ще не раз. І ми вже зараз мріємо, куди знову поїдемо…
     Велика подяка нашим учителям і туристичному агентству «Листопад» за організацію такої чудової екскурсії!!! Бо довгоочікувані сподівання від поїздки виявилися ще більш яскравими і насиченими, ніж могли всі собі уявити.

Галерея зображень

Перегляд цю фотографію на Flickr

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки