Звичайний навчальний день?..

28.04.17. Звичайний навчальний день. Сонячні промені настирливо пробиваються крізь вікна, заважаючи учням зосередитися. Вони ніби нагадують дев’ятикласникам, що незабаром екзамени, незабаром випускний. Тож звичайний весняний навчальний день. Звичайний? А навіщо ж на кожній парті ватно-марлева пов’язка? А з якої нагоди із самого ранку на шкільних моніторах транслюють документальну стрічку про цивільний захист? А річ у тім, що 28 квітня – День цивільного захисту. Саме із цієї нагоди 9-А та 9-В класи зібрались на тематичну виховну годину в 40 кабінеті. Тема заходу – «Загроза терористичних актів».
    Усім відомо, що наша країна зараз знаходиться в стані війни, тому тема тероризму й терористичних актів дуже гостра й актуальна для кожного з нас. Отже, не було потреби привертати увагу дітей протягом заходу, усі підлітки розуміли: якщо хочеш жити у вільній країні - маєш уміти діяти в екстремальних ситуаціях. Повинен запам’ятати й слова Івана Багряного: «Ми є. Були. І будем ми! І Вітчизна наша з нами».
     Виховну годину було розпочато промовою класного керівника 9-В класу Шостак Лариси Іванівни. Ларисі Іванівні було що розказати учням, бо вчитель володів інформацією, як то кажуть «з перших вуст» ( чоловік Лариси Іванівни брав участь в антитерористичній операції на сході країни). У класі стояла тиша, діти уважно слухали. Після своєї промови вчитель запропонувала переглянути фрагменти фільмів про терористичні акти, які трапились у різних країнах світу.
     Звук сирени не застав дев’ятикласників несподівано. Діти мерщій вдягли пов’язки, узяли речі та без паніки на чолі з класними керівниками вирушили до виходу зі школи.