Брейн-ринг у ліцеї

Швидкість, увага, кмітливість та логіка знадобилися школярам 10-11 класів Ліцею №13 «Успіх» Полтавської міської ради, аби правильно відповісти на запитання брейн-рингу. Сьогодні викладачі національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» організували для наших ліцеїстів інтелектуальні ігри у форматі вікторин на навчальній платформі Kahoot. Мета заходу - популяризація природничих та технічних наук. Про важливу роль інтелектуальних ігор у формуванні пізнавальних потреб старшокласників розповідає директор Ліцею №13 «Успіх» Полтавської міської ради Наталія Орловська:
- Докладаємо максимум зусиль, аби навчання наших учнів було цікавим, різноплановим, змістовним, із використанням сучасних технологій. Суспільству необхідні люди, які мають високий загальноосвітній і професійний рівень підготовки, здатні до вирішення складних соціальних, економічних, політичних, науково-технічних питань, які вміють критично мислити. Пізнавальна активність формується у школярів в навчальній діяльності і є необхідною для сучасної молоді.
За звання найрозумніших змагалися 14 збірних команд (по 5-6 учнів у кожній). Учням запропонували питання з хімії, фізики, математики та інших природничих наук. Заступник директора з навчально-виховної роботи Надія Коваль зазначає:
- Вікторина такого формату в Полтаві відбувається вперше. Ми надзвичайно пишаємося, що наш навчальний заклад долучився до проведення цього пізнавального і корисного заходу. Інтелектуальні ігри, безумовно, розвивають розумові здібності, нестандартне, логічне мислення, спостережливість, сприяють розширенню світогляду, тренують пам’ять учнів, підвищують ерудицію. У процесі їхнього виконання формуються такі якості, як кмітливість, винахідливість, дух суперництва, яскрава емоційність, що приносить дітям радість і насолоду.
Доцент кафедри електричних апаратів національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Сергій Вировець розповів про важливість вивчення природничих наук.
- Подібні заходи для школярів ми проводимо з 2019-року. На думку викладачів нашого університету, політехнічний напрямок у майбутньому відіграватиме важливу роль у відновленні України. Адже вважаємо, що наша країна матиме потребу у фахівцях технічного напрямку. Тому ми намагаємося якомога більше популяризувати природничі спеціальності. На сучасному ринку праці є потреба у таких працівниках.
Своїми враженнями від проведених ігор поділилися й ерудовані учні Ліцею №13 "Успіх".
- На мій погляд, запитання вікторини були надзвичайно цікавими і пізнавальними, - говорить учень 10-А класу Артем Купріян. Школяр найшвидше і найправильніше відповів на запитання, ставши кращим гравцем серед десятикласників.
- Я у захваті від такого формату навчання! Ця гра допомогла мені краще зрозуміти, яку професію обрати у майбутньому, - підкреслює учениця 10-Б класу Марина Медведєва.
Учень 11-А класу Гончарук Дмитро каже, що такі ігри мотивують займатися власним саморозвитком, допомагають зрозуміти прогалини у знаннях і краще навчатися.
Переможці були відзначені грамотами, подяками та особливими солодкими подарунками.