Квест «Козацькому роду – нема переводу»,

Опубліковано в: Заходи

   На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни. День захисника України - нове для українців свято, яке покликане замінити радянські дні "захисника вітчизни" та створене на хвилі відновлення українського війська в 2014 році. Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва. Традиція шанувати Богородицю, як покровительку українського війська, прийшла ще від руських князів до козацтва. Це Свято було одним з найголовніших свят і для запорізьких козаків.
Запорізькій козак і воїн,
Запорізький козак і лицар.
   Ці поняття ніколи не розділялись одне від другого.
Козаки казали: „У нас вище всього честь і слава, воєнная справа, щоб себе не зганьбити і ворогів перемогти!”
Юнаки 8-х класів (нащадки козаків) прийняли участь у козацькій грі-квесті «Козацькому роду – нема переводу», в якій повинні показати свої знання, винахідливість, таланти та волю до перемоги.
   Квест (від англ. quest — пошук) — жанр інтелектуально-логічних ігор. Гра полягає в розгадуванні різноманітних загадок, пошуку відповідей на запитання, виконанні завдань. Для 4 команд козаків гра відбувається в межах гімназії . Козаки виконують завдання різноманітних пакетів, які знаходяться у різних місцях закладу. Де знайти наступний пакет завдань дізнаються із ключових слів ребусів або помічники оголошують після відповідей.
   Гра настільки захопила юних козаків, що усі учасники показали високий рівень знань з різних галузей наук, кмітливість, стійкість, мужність, прагнення до перемоги, командний дух, згуртованість. На ст.. «запорізька Січ» козаки продемонстрували свої знання про козацькі звичаї, на ст.. «Інформаційній» знання з інформатики, адже козаки були теж дуже освіченими. На наступній «Національній» знання про звичаї свого рідного краю, адже козаки понад усе любили свою країну. Здивували на ст.. «За літературні постаті»,бо здогадалися за першими рядками віршів, хто їх автори. Зацікавленість викликала ст.. «Секретна», бо ії потрібно було спочатку знайти, а потім відгадати ребуси, адже козаки були дуже розумні, начитані і знайомі з історією інших держав. Не підвели на ст.. «Юні краєзнавці», де потрібно було за слайдами дати відповіді на деякі питання.
   Закінчилося свято переглядом відео фрагменту «Як козаки…», а за цей час журі підбило підсумки. Важко було визначити одного переможця, адже всі старалися, всі показали гарні результати, тому члени журі визначили найкращі команди на кожній станції та нагородили їх грамотами.
    Браття козаки, бажаю життя щасливого! Будьте не лише мужніми, а й благородними. Наша Україна - одна мати для всіх. Від нашої згоди залежить мир і спокій у нашій хаті!

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки