ЯК 6-Б ХЕЛЛОВІН СВЯТКУВАВ

У ніч напередодні Дня всіх святих з 31 жовтня на 1 листопада відзначається найстрашніше свято року – Хелловін. За повір’ям цього дня вся нечиста сила спускається на землю. Хелловін став традиційним святом в Америці, хоча його історія почалася на території сучасних Великої Британії та Північної Ірландії. Символом Хелловіна є гарбуз, або по-іншому Світильник Джека, який становить собою вирізаний у вигляді голови гарбуз із підсвічуванням і має страхітливий вигляд. Також широко поширена традиція випрошування солодощів, коли переодягнені діти в костюмах ходять від хати до хати, стукають і разом кричать: «Treat or trick» («солодощі або смерть»).
    Звичайно, кожен народ має пам’ятати та відзначати події, пов’язані з власною історією та культурою. Однак нічого не стоїть на місці, і останнім часом американська версія святкування Хелловіна стає надзвичайно популярною серед українців, адже є чудовим приводом для цікавого дозвілля.
    От і учні 6-Б класу нашої гімназії разом із класним керівником Манюненко Вікторією Петрівною відзначили це свято у ТРЦ «Екватор» 28 жовтня нинішнього року. Дівчата і хлопці вбралися відьмочками, русалками, вампірами, бісиками. Був тут також і Дракула, чорт, Дух тьми.
     Ознайомишись із традиціями Заходу, діти взяли участь у конкурсній програмі, підготовленій організаторами свята. Було там і змагання на кращу композицію, вирізану із гарбуза, і конкурси на кращий костюм, кращий грим і багато іншого.
    Хоча в Україні святкування Хелловіна менш масове, але все ж традиція прижилася й стала одним із найпопулярніших осінніх заходів, адже дає змогу виражати свої оригінальні ідеї. Тому хочеться всім побажати:
Хай ліхтарик променистий
Розжене в житті вам зло.
Дай вам Бог думок лиш чистих,
Щоб завжди у всім везло!
Ніч Хелловіна пройде,
Темрява вся зникне,
Сонце вранці враз зійде,
І добро проникне.
Хай же в вашому житті
Буде все прекрасно.
Світить вам нехай любов