5-В на квесті „Жахливими стежинками Хеллоуїна”

Учні 5-В класу за ініціативи класного керівника Макаренко Світлани Володимирівни взяли участь у квесті „Жахливими стежинками Хеллоуїна”, який організував колектив клубу «Поліглот», що працює на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Співробітниця бібліотеки в образі відьмочки спочатку ознайомила учнів з основними відомостями про це свято, його символи, розповіла про його зв'язок з українською культурою. Виявляться, наші прапрапрапрапрабабусі та прапрапрадідусі святкували своєрідний український Хеллоуїн теж із 31 жовтня на 1 листопада, теж із містичними обрядами й давньою історією. Це свято називалося Велесова ніч.
   Велес – язичницький бог – опікун усього живого й передусім душі, покровитель віщунів і ясновидців. Саме він дарував людям достаток, у нього вимолювали добрий урожай, здорову худобу, багате господарство. І чомусь його «день народження» наші предки запровадили саме з 31 жовтня на 1 листопада. Надвечір збирали весь дріб’язок у гаманці чи якісь частування й роздавали бідним, аби достаток повернувся сторицею. За вечерею згадували померлих родичів, ставили свічку, щоб їхня душа знайшла дорогу додому, і залишали для них на ніч на столі трошки смаколиків. Ще вірили, що Велес здійснить усі бажання, і перед сном загадували найпотаємніше.
Гарбузами не бавилися, привидами не лякали, але боялися іншого. Наприклад, позичати гроші в переддень – інакше весь рік перебуватимете в скруті. Дуже остерігалися появі незнайомців-подорожніх у Велесову ніч – вважалося, що вони несуть втрати у хату і ще – не повірите! – боялися зустріти чорного пса: гадали, що незабаром за ним прийде ворог і зіпсує життя всій родині.
   Зважаючи на поглиблене вивчення англійської мови в класі, на прохання класного керівника завдання на квесті були підготовлені не лише рідною мовою. Гімназисти змогли продемонструвати свої знання, уміння, навички в різноманітних конкурсах та іграх. П’ятикласникам запропонували розділитися на три команди: “Witches” (“Відьмочки”), “Vampires” (“Вампіри”) і “Devils” (“Чортенята”), надали їм усі необхідні матеріали для гарного якісного хеллоуїнського мейк-апу, який хлопці та дівчата з радістю зробили одне одному. Діти взяли участь у вікторині, розв’язували кросворди, декламували вірші, танцювали, грали в “Apple Bobbing” (“Злови яблуко”) – традиційну гру на Хеллоуїн. За кожне завдання учасники отримували винагороду-фішку із зображенням символу цього свята – гарбуза. За підсумками квесту перемогу здобула команда “Witches”, яка отримала символічні призи (розмальовки та повітряні кульки). Але не це головне. Головне те, які емоції отримали діти, їхні слова подяки організаторам та прохання влаштовувати подібні заходи якомога частіше.

Галерея зображень

Перегляд цю фотографію на Flickr
Перегляд галереї зображень в Інтернеті за адресою: