У мови нашої невдовзі іменини

Опубліковано в: Заходи

Мово рідна!
Розправ свої крила, лети на свободу
І над світом чарівно звучи!
Залишайся навічно у серці народу.
Мово рідна моя, не мовчи!

   9 листопада ми відзначатимемо День української писемності та мови. Це свято було започатковано 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства відповідно до Указу Президента України № 1241/97 "Про День української писемності та мови", у якому зазначено: "Встановити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця".
   Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демон¬стра¬цію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування гро¬ма¬дянського світогляду.
   З метою належного відзначення свята та привернення широкої уваги до нашої рідної мови у Полтавській гімназії № 13 сьогодні розпочався Тиждень української мови і літератури. Протягом цього часу вчителями-мовниками будуть проведені різноманітні цікаві заходи, спрямовані на розвиток творчості, пізнання, активної життєвої позиції учнів. Звучатиме милозвучне рідне слово, лунатиме народна пісня (бо як же без неї), складатиметься шана та любов материнській мові й народові, що її створив.
   Дорогі друзі, запам’ятаймо ж Франкове «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіційних кордонів». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо ж разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Припадаймо ж до животворного джерела української літератури, що дала світові таких геніїв, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко!

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки