«Кобзар» Т. Шевченка вустами 6-Б

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок славетного «Кобзаря». Тарас Григорович Шевченко… Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже кілька століть живуть у серцях українців, у їх мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття.
    6 листопада 2017 року в Полтавській гімназії № 13 в рамках Тижня української мови і літератури в 6-Б класі учителем Манюненко Вікторією Петрівною був проведений конкурс на кращого декламатора улюбленої поезії Т. Шевченка, що проходив під девізом «Ми знову повертаємось до нього, читаєм, перечитуєм «Кобзар».
Учні заздалегідь отримали завдання обрати будь-який вірш із «Кобзаря» і вивчити його напам’ять. Шестикласники дуже відповідально підготувалися до конкурсу й усі без винятку декламували твори, що більше припали до душі. Лунали в класі як відомі кожному поезії («Садок вишневий коло хати…», «Заповіт», «Мені тринадцятий минало…»), так і не зовсім відомі («Село», «Петрусь», «За гаєм» тощо). Дуже натхненними були виступи Хлопоніної Марії, Лифиренко Софії, Столяренка Данііла, Олексенка Івана, Сидоренка Михайла. Усі діти були достойні звання переможця. У цей день кожен конкурсант проявив креативний підхід до свого виступу, показав свій творчий індивідуалізм. Та найбільше вразив виступ Скрипник Анни, яка прочитала славнозвісний «Сон» («На панщині пшеницю жала…»). Саме вона й стала переможницею конкурсу.
     Хочеться зауважити, що такі заходи розвивають естетичний смак учнів, дають можливість розкрити талант, виховують гордість за свою, українську літературу і як ніколи об’єднують нас в єдину українську націю. Сподіваємось, що кожен гімназист, який узяв участь у конкурсі, буде гордо йти по життю з Шевченковим словом у серці.