Мово українська, гордосте моя!

У Полтавській гімназії № 13 триває Тиждень української мови і літератури. У рамках його проведення 8 листопада учителем Манюненко Вікторією Петрівною для учнів 5-А класу був організований лінгвістичний турнір «Мово українська, гордосте моя!», що був направлений на активізацію знань школярів про мову як джерело духовного зростання нації.
    Діти з неабияким захопленням виконували всі завдання, підготовлені педагогом. Пригадали теорію, відповівши на запитання конкурсу «Швидкісний експрес». Намагалися назвати якомога більше слів, до складу яких входять по дві букви а в конкурсі «Така цікава буква А». Записавши слова в алфавітному порядку, з останніх літер кожного слова утворили прислів’я про мову і пояснили його значення у конкурсі «Відгадай прислів’я». Показали свою ерудицію в «Битві паронімів», називаючи слова, що відрізняються лише однією буквою, а ще відгадували криптограму, у якій був зашифрований вислів «Рідна мова – найбільше багатство!». Також п’ятикласники цитували слова видатних людей про українську мову, що вдома готували самостійно заздалегідь.
   Чимало позитивних вражень та емоцій отримали учні від участі в змаганні. І хоча будь-який турнір передбачає визначення найсильнішого, цього дня усі діти почували себе переможцями. Бо вкотре переконалися, як красиво звучить українська мова, яка вона співуча, барвінкова, калинова, вкотре побачили, як через мову ми виражаємо свої переживання, пізнаємо світ, вивчаємо своє минуле. Українська мова передається з покоління в покоління, тому є безсмертною. Також вона об’єднує всіх українців, робить громадянином кожного з нас та усіх нас разом – народом. Тому
По світу її,
Як святиню, нестимем