Бринить, співає наша мова…

Опубліковано в: Заходи

   З 6 по 10 листопада в Полтавській гімназії № 13 тривав Тиждень української мови і літератури з нагоди Дня української писемності і мови. Найрізноманітніші заходи були проведені протягом цього часу. Це й конкурси, і виставки, і пізнавально-розважальні квести, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо.
   Програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу висловити любов до рідної мови та ще більше зрозуміти її красу і необхідність для життя, ушанувати пам’ять славетного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.
Учителі-словесники сумлінно підготувалися до проведення предметного тижня й проявили творчу ініціативу.
Кожного дня шкільне телебачення транслювало інформаційні відеопрезентації «Цікаві факти про українську мову», «У слові праведнім, у слові віковім», «Мовознавчі цікавинки», «У мови нашої сьогодні іменини», «Рідна мово, звучи в ріднім домі!», підготовлені вчителями Манюненко В.П., Скоробогатовою М.Д., Пасішним С.О. та Швидкою Л.В.
   Розпочався тиждень конкурсом читців на кращого декламатора улюбленої поезії Тараса Шевченка, який підготувала для учнів 6-Б класу вчитель Манюненко В.П., «Ми знову повертаємось до нього, читаєм, перечитуєм «Кобзар». Діти змогли проникнути в тонку душу митця, відчути суть тієї епохи в літературі, а також відчути, як барвистий світ Шевченкового слова вкотре хвилює душу, торкається серця і змушує захоплюватись його різноманітністю й красою.
   Учитель Скоробогатова М.Д. 6 листопада провела для учнів 5-Г класу інтелектуальну гру «Мови рідної тримаймось!». Дві команди юних гімназистів змагались у знанні української мови та літератури: пригадували уривки з казок, складали речення, відгадували загадки, вимовляли скоромовки, читали вірші...
Цього ж дня учні 7-Б класу мали нагоду взяти участь в інтерактивній грі-презентації «Мово наша рідна!», підготовленій і проведеній учителем Пасішним С.О. Семикласники ознайомились із цікавими відео новинками про мову, цитували вислови видатних людей про неї, грали, пізнаючи нове й раніше невідоме.
   8 листопада учні 7-В класу взяли участь у мовно-літературному квесті «Знати українську – це модно!», організованому класним керівником Богдан Л.В., а проведеному працівниками Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Команди мандрували станціями “Історична”, “Фольклорна”, “Мовознавча”, “Дивослово” та виконували різні завдання. Якісь були легшими й діти виконували їх миттєво, а над деякими варто було й замислитись. Хтось виявився вправнішим і впевнено привів команду до перемоги, а комусь пощастило менше. Але всі отримали чимало позитивних вражень і дізнались багато нового.
   Також у цей день учителем Манюненко В.П. для учнів 5-А класу був проведений лінгвістичний турнір «Мово українська, гордосте моя!». Діти з неабияким захопленням виконували всі завдання конкурсів «Швидкісний експрес», «Така цікава буква А», «Відгадай прислів’я», «Битва паронімів», «Розшифруй криптограму». П’ятикласники вкотре переконалися, як красиво звучить українська мова, яка вона співуча, барвінкова, калинова, вкотре побачили, як через мову ми виражаємо свої переживання, пізнаємо світ, вивчаємо своє минуле.
   9 листопада учні 6-Б класу на чолі зі своїм класним керівником Манюненко В. П. писали диктант національної єдності в приміщенні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Радіодиктант звучав для всіх на Першому каналі Українського радіо о 12.30. Він традиційно складався з близько 150 слів і проходив під девізом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».
   А ще в цей день учителем Швидкою Л.В. для учнів 6-В та 6-Г класів був проведений лінгвістичний квест «Подорож у країну Мовознавства». Гра виявилася напрочуд цікавою. Пройшовши всі етапи й виконавши всі завдання, діти висловили побажання влаштовувати якомога частіше подібні змагання.
    Завершився тиждень відеорандеву «Ось яка чудова українська мова!», підготовленим і проведеним учнями 6-Б класу разом з учителем Манюненко В.П. Юні поціновувачі рідної мови приготували неймовірно яскраві, насичені маловідомими фактами репортажі про материнську мову. Діти натхненно переконували однолітків у тому, що українська мова безсмертна. Вона об’єднує всіх українців, робить громадянином кожного з нас та усіх нас разом – народом.
   Усе минає, а слово залишається. Залишається й несе крізь час голос людської душі. Тож хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова! Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – цей невмирущий голос України!

Галерея зображень

Перегляд цю фотографію на Flickr
Перегляд галереї зображень в Інтернеті за адресою:
http://sch13.pl.ua/k2-component/zakhodi/item/883-brynyt-spivaie-nasha-mova#sigProIdf0e3dad999

Інформаційний бюлетень

Будьте в курсі останніх подій з нашої мережі:

Зв'язатися з нами

Twitter стрічки