Виховний захід «Слово – це сила»

Незвично пройшла класна година у 6-Г класі. На захід завітав Петренко В.Ю. – працівник поліції і запропонував дітям поговорить про силу слова. Діти охоче відгукнулися на пропозицію і почалася щира, відверта розмова про звичайні слова, якими ми користуємося часто, але інколи не замислюємося, про те, що говоримо. Діти переконалися, що на світі існує невидима сила. Вона є водночас зброєю та лікарем, і здатна змінювати світ та зцілювати душі. Ця сила є словом. Є навіть приказка: “Слово — вершина людського”. Слово — одне з найвищих досягнень людей.
   Особливо велике значення для людини має рідне слово. Його дитина чує ще в колисці від мами, потім вперше вимовляє його своїми вустами, а потім вчиться розбирати його літери у книгах. Із рідним словом виростає людина, особистість.
   Що це таке — слово? “Словом можна вбити, словом можна врятувати, словом можна з собою ціле військо скликати!” - такі рядки поети присвячують йому. Одне тільки слово може збудити в людині відчай або лють. А може підбадьорити, надихнути, повернути до життя.
   Учні усвідомили, що слово і мовчання пов'язані, вони лежать на одних важелях. Недарма кажуть, що слово — це срібло, а мовчання — золото. Це правильна приказка. Діти згадали, що часто буває, що необачно скривдиш друга або когось з родини, а потім стає соромно. Краще б і не говорив нічого.
    Отже, треба користуватися словом обережно та влучно, бо воно є великою силою та цінністю! І тільки від людини залежить, як використати цю силу: на зло чи на добро.