У світі мультфільмів

Наша малеча жодного дня не може прожити без улюблених мультиків. У тому цікавому світі їх чекає безліч героїв, пригод, яскравих вражень. А якщо він ще й вчить бути добрими, щедрими, ввічливими, відповідати за свої вчинки, любити і поважати оточуючих, то батьки з задоволенням відправлять своє чадо переглянути такий мультфільм. І цікаво, і корисно. А чи знаєте, Ви, як народжується це диво кінематографу?
   Мультфільми вже давно стали невід'ємною частиною нашого життя. Перші спроби мультиплікації були зроблені задовго до появи кінематографа. З кожним роком мультиків стає все більше, а ми, глядачі, стаємо все вимогливішими. У зв'язку з цим - з'являються нові напрями, жанри і сюжети. Наприклад, тривимірна анімація, яка з кожним роком завойовує все більше і більше прихильників у всьому світі. Для початку з'ясуємо, чим відрізняються тривимірні мультики від двовимірних? Двомірна анімація - це мультфільми, які намальовані від руки.Створення таких мультиків - процес дуже тривалий. Наприклад, для того, щоб персонаж підняв руку, художникам-мультиплікаторів потрібно намалювати чималу кількість кадрів. В одній секунді їх цілих 25, а якщо мультик триває півтори години, то потрібно намалювати 135 000 кадрів!
Тривимірна анімація з'явилася недавно. Першим тривимірним мультфільмом є «Історія іграшок», яка була випущена в 1995 році. 3D мультфільми - це так звані «об'ємні» мультфільми, коли персонажів так і хочеться торкнутися, і навіть здається, що вони вже не на екрані, а в реальному житті. На створення такого персонажа йде багато сил і часу. Для початку, герой малюється художником в найрізноманітніших ракурсах. Потім, ці малюнки потрапляють до модельєра - скульптора, який за готовим ескізами створює персонажа в комп'ютерній програмі. Якість 3D мультфільму, залежить від кількості комп'ютерів, які її створюють. Наприклад, у студії Уолт Дісней, або Піксар «комп'ютерна» кімната займає цілий квадратний кілометр.
Як же створюють мультфільми і хто над ними працює?
   При створенні анімацій використовуються різноманітні технології, включаючи малюнки, лялькову мультиплікацію, тривимірну графіку.Створення мультиплікацій – тривалий, копіткий процес. Продюсер визначає загальний задум, сценаристи розробляють сюжет і сценарій, який потім розбивається на епізоди і сцени. Далі все це передається режисерові-мультиплікатору, який розподіляє сцени між художниками-мультиплікаторами. Які відповідають, кожен за своє положення персонажів у сцені. Проміжні епізоди домальовують молодші мультиплікатори. Інші художники готують фон, на якому розгортається дія. Потім оператор покадрово фотографує малюнки за допомогою спеціальної камери. Нарешті, до зображення додається звук. Є й інша техніка - лялькова анімація. За популярністю вона поступається лише мальованій (мультфільм, в якому кожен кадр малюється від руки) мультиплікації. Лялька розташовується прямо перед камерою і фотографується покадрово, причому кожного разу в її позу вносяться мінімальні зміни, щоб на наступних етапах створюваласб ілюзія руху. Цей тип анімації виник у Росії ще в 1911.
    А ось, чим займається кожна окрема людина, яка працює над створенням мультфільму.
• Художник по персонажах - створює образ героя мультфільму, який здійснює його подальшу розробку та супровід на виробництві анімаційного фільму.
• Художник по контурах - художник, завданням якого є перенесення малюнка з паперу на целулоїдну плівку
• Художник-аніматор - створює ключові фази руху мультиплікаційного героя.
• Художник-постановник - головний художник анімаційного фільму. Спільно з режисером, художник-постановник визначає візуальний стиль майбутнього твору, здійснює керівництво і контроль за виробництвом
• Художник-прорисовщик - створює ключові кадри на основі зображень, створених художником-аніматором. Завдання художника-прорісовщика полягає в тому, щоб, не порушуючи анімації, додати герою мультфільму максимальну схожість з образом, розробленим художником по персонажам
• Художник-декоратор - створює фонові малюнки та панорами, на яких діють мультиплікаційні герої.
• Мультиплікатори персонажів, що працюють над рухами живих істот, діалогами, діями.
• Мультиплікатори спецефектів, що займаються незвичайними впливами і природними явищами, такими, як дощ, сніг, перебіг води.
• Мультиплікатори заднього плану, контролюючі побічні явища, фонові картинки, а також - автомобілі, механізми та інші деталі.
• Мультіплікатор тривимірної графіки - створює уривки мультиплікації за допомогою комп'ютерного моделювання.
     Мультфільми зробили наше життя цікавішим. Навіть дорослі, іноді, виділяють декілька хвилин на перегляд мультику, щоб згадати своє безтурботне дитинство, то що вже можна говорити про дітей, які життя не уявляють без мультфільмів, а учні 2-А класу разом із класним керівником Балабас В.В., навіть, мали змогу стати персонажами своїх улюблених мультиплікаційних історій. Діти одягнулися у яскраві костюми, вивчили цікаві репліки, пісні своїх героїв. Протягом дня учні переглядали відеофільми про те, як створюють мультфільми, хто над ними працює. Хлопчики і дівчатка дізналися найцікавіші факти з історії мультиплікації та переглянули улюблені картини. День пройшов цікаво та насичено, залишивши учням 2 – А класу позитивні і яскраві враження.