Виховна бесіда на тему «Скажи курінню – «Ні!»

У число найпоширеніших шкідливих звичок людини входить куріння тютюну. Нікотинова залежність сьогодні поширюється серед людей з такою швидкістю, що її не встигають зупинити або хоча б сповільнити навіть при всіх спробах. Їй підвладні всі: жінки та чоловіки, молодь і літні люди, а найстрашніше, що курити починають вже в підлітковому віці, абсолютно не надаючи значення тому, як це впливає на стан юного організму, що розвивається.
    Тому з метою профілактики куріння серед учнів 23 листопада 2017 року у 7 – В та 9 – Б класах була проведена бесіда з даної теми. Для цього була запрошена спеціаліст по роботі з підлітками, психолог благодійної організації «Світло Надії» Світлана Олександрівна Большева. Вона зрозуміло і доступно донесла інформацію про те, як впливає тютюнопаління на підростаючий організм. Було обговорено з дітьми причини того, чому людина починає курити; наголошено на тому, що не слід піддаватись на вплив компанії однолітків, які пропонують цигарку, і вважають, що курити – це «модно» і «круто»; також були наведені вагомі аргументи, чому саме не потрібно починати курити, і як це вплине на подальше життя і здоров’я.
   Куріння — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров'я людини. Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов'язана велика кількість всіляких хвороб, а при зловживанні курінням — можуть виникати надто небезпечні недуги. Численні дослідження дають підстави стверджувати, що куріння тютюну є причиною смертності від раку легень у 90% усіх випадків, від бронхіту й емфіземи – в 75%, від хвороби серця майже 25% усіх випадків. Легені у 80% курців чорного кольору. Приблизно 25% «регулярних» курців сигарет передчасно помирає саме через куріння.
    У наш час боротьба з тютюнопалінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Не зважаючи на існуючі заходи проти вживання тютюну, значних успіхів у його подоланні поки що не досягнуто. Нажаль ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись.
Тому всім хто курить, слід запам’ятати такі слова:
Зламай сигарету, поки вона не зламала тебе
Дай шанс своєму здоров’ю – кинь курити!