ЗУСТРІЧ З ІНОЗЕМЦЯМИ

У наш час, з розвитком інформаційного суспільства та появою нових форм спілкування, дуже важливого значення набуло знання іноземних мов. Якщо раніше вони були необхідні виключно для перекладачів, дипломатів та політиків, то зараз немає такої сфери людської діяльності, де б не використовувались іноземні мови, зокрема англійська.
  Процес вивчення іноземної мови стає набагато цікавішим та ефективнішим, коли теоретичні знання поєднуються з практичним застосуванням, зокрема живим спілкуванням з носіями мови.
30 листопада 2017 року у 9-В класі за ініціативи вчителя англійської мови Макаренко Світлани Володимирівни відбувся захід, на який було запрошено студентів іноземного факультету ВДНЗУ «УМСА».
   Дев’ятикласникам випала дуже гарна нагода застосувати знання, отримані на уроках англійської мови, на практиці. Перше, що їх зацікавило, чому запрошені іноземці обрали для навчання саме Україну, невелике місто Полтаву. Що подобається їм тут, а що ні? Гості відповіли, що життя у Полтаві – тихе, спокійне, розмірене, сприяє гарному навчанню (нічого не відволікає). Люди – доброзичливі, привітні. Єдиний мінус – мовний бар’єр, дуже важко зустріти людей, які можуть підтримати розмову англійською. Тож іноземні студенти з величезною радістю погодилися завітати до нашої гімназії, адже це саме те місце, де з легкістю можна знайти тих, хто володіє англійською мовою на досить високому рівні.
   Протягом майже двох годин спілкування Махмуд, Ахмед, Абдулла та наші гімназисті радо ділилися та порівнювали інформацію про традиції, звичаї, їжу, свята, побут, рівень життя, освіту Кувейту, Філіппін, Єгипту та України. Також обговорювалися теми сім’ї, родинних цінностей, подорожей, спорту, музики, інтернет-спілкування, дозвілля тощо. Цікавим фактом виявилося те, що англійська мова не є рідною для них, але у їхніх країнах вона вивчається, як то кажуть, з пелюшок: навчання у школах ведеться повністю англійською мовою, та що говорити, навіть спілкування у родинах, між батьками та дітьми, - лише англійською!
   Юні гімназисти показали вміння добре спілкуватися з іноземцями та долати невпевненість у собі. Учні сміливо відповідали на поставлені їм запитання. Гості були вражені театральною постановкою, що відображала українські традиції, у виконанні Мурашко Карини та Ханко Катерини.
   Учні були задоволені, що провели корисно час та дізналися багато нового від наших гостей, а також мали можливість поспілкуватися з носіями мови. Наприкінці зустрічі дев’ятикласники підготували невеликі подарунки – чашки із символікою нашого рідного міста та гімназії.
   Іноземці залишили наш заклад з яскравими враженнями. Вони відзначили високий рівень володіння гімназистами англійською мовою, їх активність, сміливість та впевненість у собі. За ініціативи учнів обмінялися контактами у соцмережах для подальшого спілкування. Ураховуючи всі побажання учнів та наших гостей, аналізуючи проведений захід, у майбутньому ми плануємо зробити подібні зустрічі традиційними.